אלונה ברקת - שגרירת ישראל בספורט

ברקת קיבלה את האות מטעם מרכז פרס לשלום, במהלך אירוע כדורגל משותף לילדים יהודים וערבים.

ניצן קידר , י"ג באייר תשע"ז

אלונה ברקת עם הילדים הערבים והיהודים
אלונה ברקת עם הילדים הערבים והיהודים
צילום: אפרת סער

שחקני קבוצות ליגת העל בכדורגל, שגרירים וראשי ערים השתתפו הבוקר (שלישי) בהרצליה יחד עם כ-800 ילדים ערבים ויהודים, ישראלים ופלסטינים, באירוע הכדורגל של מרכז פרס לשלום ולחדשנות – מונדיאל השלום 2017,טורניר מיוחד וחגיגי בסימן של שלום, סבלנות וקבלת האחר.

במהלך האירוע קיבלה אלונה ברקת, בעלת קבוצת הכדורגל של הפועל באר שבע, את אות שגרירת שלום בספורט של מרכז פרס, ובעטה את בעיטת הפתיחה של המונדיאל בהמשך לפעילותה למען קידום סבלנות וסובלות בספורט הישראלי.

חמי פרס, יו"ר מרכז פרס לשלום ולחדשנות, בירך את המשתתפים והודה לכל מי שהגיע לאירוע: "כוכבי ליגת העל בכדורגל שהגיעו היום הם הדוגמא לשיתוף פעולה אמיתי".

פרס הוסיף כי "האירוע הזה בא להראות שמה שנראה בלתי אפשרי – הוא אפשרי. הילדים שמשתתפים באירוע לומדים להכיר אחד את השני, לכבד אחד את השני ולעבוד יחד – בצוות. גם הם הוכחה שהבלתי אפשרי – אפשרי. הערכים שלנו, של מרכז פרס לשלום ולחדשנות, אותם אנחנו מטמיעים בחיי היום-יום של הילדות והילדים שמשתתפים בפרויקט הם עבודת צוות, סבלנות וסובלנות".

"לראשונה, אנחנו מקיימים את האירוע ללא אבי, הנשיא התשיעי שמעון פרס. אבל למרות חסרונו, אני רואה את רוחו ואת חזונו על המגרש ובעיני הילדים – ומבטיח שנמשיך לעד לקיים את מורשתו, שלעולם לא תיפסק", אמר פרס.

מונדיאל השלום, אשר מתקיים בכל שנה, נפתח במשחק ראווה ייחודי בו שיחקו שחקני ליגת העל בכדורגל, שגרירים וראשי ערים ב"נבחרות שלום" נגד ילדים ישראלים ופלסטינים.

בנבחרת השלום של כוכבי ליגת העל שיחקו: גילי ורמוט, עומר דמארי, עומרי גלזר, איתן טיבי, דניאל ליפשיץ, דוד קלטיס, יוגב אזוהרוי, איתמר ניצן, נאור פסר, חגי גולדנברג, מוחמד זבידאת ורמזי ספורי.

בנבחרת השלום של השגרירים שיחקו: שגריר סין, פינלנד, קנדה, סלובניה, אירלנד ווליטא ונציגים מה-USAID, ושגרירויות: ארצות הברית, אוסטרליה , צרפת, בלגיה, איטליה ובריטניה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il