המהדורה האחרונה: גאולה אבן פרצה בבכי

בתום התכנית "יומן" בערוץ 1 נודע כי מהדורת "מבט" תשודר בפעם האחרונה. גאולה אבן דיווחה על כך ולא הצליחה לעצור את הדמעות.

ערוץ 7 , י"ג באייר תשע"ז | עודכן: 20:53

עצוב וכואב
עצוב וכואב
צילום: ערוץ 1

אשת התקשורת גאולה אבן שהגישה הערב (שלישי) את התכנית ''יומן'' בערוץ 1, פרצה בבכי כשדיווחה כי הערב תשודר מהדורת "מבט" בפעם האחרונה, אחרי 49 שנים בהן היא משודרת.

"הגיעה הודעה שלמעשה הערב תשודר מהדורת מבט האחרונה. זו המהדורה האחרונה", אמרה אבן סער. ''אני רוצה להודות לכל האנשים שעבדו פה כל השנים, שעברו הרבה רגעים קשים ורגעים טובים והרבה אנשים הלכו הביתה, ואני מקווה שימצאו את דרכם המקצועית.

''גם שהשידור הציבורי ימשיך להיות חזק. עכשיו נכניס את ההקלטות ונקווה לפרטים נוספים ושהתמונה תתבהר ונקווה שהכול יעבור מהר לא כמו עד עכשיו בדיוני הכנסת", הוסיפה אבן סער שתגיד את המהדורה המרכזית בתאגיד "כאן".

בעלה של אבן, השר לשעבר גדעון סער, סיפר בראיון לרדיו קול ברמה ''דברתי עם גאולה אחרי השידור, זה משהו נורא אנושי. הכאב שלה היה כי הודיעו לה ולאנשי הצוות שלה על ביטול המהדורה מהרגע להרגע''.

פרופ' דוד האן, כונס הנכסים הרשמי, שהוא גם מפרק רשות השידור, הודיע הערב בדיוני ועדת הכנסת המיוחדת העוסקת בהכנת חוק התאגיד כי החל ממחר יופסקו שידורי החדשות והאקטואליה בערוץ הראשון ובקול ישראל, ועד ליום שני תשודר שקופית בערוץ הראשון ומוזיקה בתחנות הרדיו.

ביום שני יעלה לאוויר תאגיד השידור הציבורי החדש. "החל ממחר, העובדים עומדים לרשות התאגיד. המשמעות היא שברדיו תושמע מוזיקה, ובטלוויזיה תשודר היום מהדורת מבט לחדשות האחרונה", אמר פרופ' האן.