הפרקליט הצבאי הראשי יוצא מהארון

תא"ל שרון אפק, המוכר מפרשת החייל אלאור אזריה, מסביר כי מטרתו להיות מודל לחיקוי.

ערוץ 7 , י"ד באייר תשע"ז

תת-אלוף שרון אפק
תת-אלוף שרון אפק
צילום: דובר צה"ל

הפרקליט הצבאי הראשי, תא"ל שרון אפק, שעלה בתקופה האחרונה לכותרות בעקבות פרשת החייל אלאור אלאור אזריה, מספר על נטייתו המינית ומבקש להיות מודל לחיקוי.

בריאיון לביטאון לשכת עורכי הדין סיפר אפק כי הוא הומוסקסואל, "מעולם לא הרגשתי שהנטייה המינית שלי הייתה שיקול בקבלת החלטות לגביי, וטוב שכך", הוא אומר. "חשוב מבחינתי לשמש מודל לחיקוי".

"מאז תחילת שירותי בצה"ל מעולם לא נתקלתי ביחס מפלה לרעה או מיטיב על רקע נטייתי המינית", הוא מוסיף. "כשהייתי קצין צעיר הזמנים היו אחרים, וחששתי שהדבר יפעל נגדי ושבאמת אתקל בתקרת זכוכית. לשמחתי, הדבר לא עורר עניין מיוחד כלל, ומעולם לא הרגשתי שהנטייה המינית הייתה שיקול בקבלת החלטות לגביי, וטוב שכך".

עוד מוסיף אפק כי חשוב לו לשמש כמודל לחיקוי בשל נטייתו המינית. "חשוב מבחינתי לשמש מודל לחיקוי. צעירות וצעירים רבים מאוד שנמנים עם הקהילה הלהט"בית נמצאים על סף גיוס לצה"ל או משרתים בצה"ל. גם היום, בשנת 2017, אנחנו נתקלים בגילויי בורות ושנאה לאחר. חשוב לי שאותם צעירים וצעירות ידעו שאין בצה"ל תקרות זכוכית שמגבילות אותם. הצלחתם תלויה בהם, ובהם בלבד. אפשר להגיע לפסגת הפירמידה, איש איש בתחומו לפי יכולתו וכישוריו. צה"ל הוא צבא העם, הוא מחבק את כל מי שרוצה לתרום ולהתפתח בו, ואשמח אם רבות ורבים ילכו בדרכי".