"המפלצת מאוסטריה" שינה את שמו

האיש שזכה לכינוי "המפלצת מאוסטריה" לאחר שכלא את בתו במשך 24 שנים ואף הוליד איתה שבעה ילדים, החליט לשנות את שם משפחתו.

ניסן צור , כ' באייר תשע"ז

יוזף פריצל
יוזף פריצל
צילום: רויטרס

יוזף פריצל, פושע המין המפורסם ביותר בעולם שנידון למאסר עולם לאחר שכלא במשך 24 שנים את בתו אליזבת' במרתף הבית בו התגוררו והפעיל נגדה אלימות קשה, הגיש בקשה למשרד הפנים האוסטרי לשנות את שם משפחתו ל"מיירהוף".

פריצל שלח את הבקשה מתאו בכלא שבו הוא מרצה את עונשו, ולאחר ששילם את התשלום הדרוש בסך 600 דולרים אישרו השלטונות האוסטריים את בקשתו לשינוי שם המשפחה.

בתקשורת האוסטרית, שדיווחה על בקשת שינוי השם של פריצל, נטען כי עדיין לא ברור מדוע החליט "המפלצת מאוסטריה" בן ה-82 לשנות כעת את שם משפחתו ומדוע בחר דווקא בשם "מיירהוף".

גם השלטונות האוסטריים בחרו שלא לפרסם מידע נוסף על הבקשה הלא שגרתית של האסיר המפורסם.

פריצל נידון בשנת 2009 למאסר עולם לאחר שבית המשפט באוסטריה הרשיע אותו בכליאה, אונס והתעללות פיזית ונפשית של בתו אליזבת'. פריצל כלא את בתו במרתף הבית בין השנים 1984 עד 2008, ולטענת התביעה האוסטרית אנס אותה אלפי פעמים לאורך התקופה. אליזבת' נכנסה להריון שבע פעמים ופריצל גידל יחד עם אשתו רוזמרי, אמה של אליזבת' שהיתה מודעת למעשי הזוועה של בעלה, שלושה מהילדים.

עוד שלושה ילדים נותרו עם אליזבת' במרתף הבית, בעוד תינוק אחד מת זמן קצר לאחר הלידה. פריצל נידון למאסר עולם ונמצא בבידוד כאשר הוא תחת השגחה של ארבעה סוהרים.

הוא עלה שוב לכותרות לפני כחודשיים לאחר שהיה מעורב בקטטה עם אסיר אחר, כתוצאה ממנה איבד מספר משיניו הקדמיות.