זינוק בתעריפי מקוואות הנשים בבני ברק

נשים משלמות 47 שקלים לכניסה למקווה, וגברים רק שלושה שקלים. ח"כ עליזה לביא לערוץ 7: זו שערורייה שאין כדוגמתה

מיכל לוי , כ' באייר תשע"ז

עליזה לביא
עליזה לביא
צילום: הדס פרוש. פלאש 90

במהלך השבועות האחרונים התייקרו תעריפי הכניסה למקוואות טהרה לנשים בבני ברק בצורה משמעותית.

מפניות שהגיעו לח"כ עליזה לביא (יש עתיד) עולה כי עד לא מזמן עמדו מחירי הכניסה למקוואות לנשים בעיר על 15-20 שקל, כיום מחיר הכניסה עומד 47 שקלים כאשר מחיר הכניסה למקוואות לגברים נשאר על כנו ועומד על שלושה שקלים בלבד.

תחילה פנתה לביא ללשכת השר לשירותי דת דוד אזולאי וביקשה הסברים, אולם שם נמסר לה כי הנושא מצוי באחריות משרד הפנים.

בשאילתא שהגישה ח"כ לביא למשרד הפנים היא תוהה באשר להתייקרות המחירים. "מפניה שקיבלתי עולה כי לאחרונה עלו מחירי הכניסה למקוואות בבני ברק לנשים לארבעים ושבעה ש"ח, בעוד המחיר לגברים עומד על שקלים בודדים. מדובר בפער בלתי סביר, במיוחד נוכח העובדה שנשים מחויבות לטבול על פי ההלכה", היא כתבה.

"חושבני שזה חוסר שוויון וצדק ובפרט שלנשים זה חשוב יותר ע"פ ההלכה והרבה נשים גם מסורתיות מקפידות על כך, ולכך אבקש לקיים ע"כ בדיקה ובירור מעמיק בחוסר השוויון בענין", הוסיפה.

בשיחה עם ערוץ 7 היא אומרת שמדובר בשערורייה שאין כדוגמתה. "נשים דתיות חייבות לטבול במקווה מידי חודש. לא מדובר בפריבילגיה או טובה שעושים להן. מדובר בשירות דת בסיסי וחיוני, שצריך להינתן במחיר שווה לכל נפש. במיוחד בעיר כמו בני ברק, בו האוכלוסייה רובה ככולה שומרת מצוות ולא בעלת הכנסה גבוהה.

''ברחבי הארץ הנושא מוסדר על ידי המועצה הדתית, והתנהלותה של עיריית בני ברק בנושא מטרידה ומחייבת את התייחסותו המיידית של השר הממונה", הדגישה ח"כ לביא.