ארגון השמאל שמאחורי הדו"ח

ארגון השמאל "מולד", אחד הארגונים הנתמכים בידי הקרן החדשה לישראל, מתפאר היום בכך שהוא העומד מאחורי דו"ח המבקר בנושא הגרעינים.

שלמה פיוטרקובסקי , כ' באייר תשע"ז

כנס ההקורה לגרעינים התורניים
כנס ההקורה לגרעינים התורניים
צילום: חזקי עזרא

בעוד כותרות מהדורות החדשות פותחות מאז השעה 16:00 בציטוטים מדו"ח מבקר המדינה בסוגיית הגרעינים התורניים, כעת מתברר מי הוא הגורם העומד מאחורי הדו"ח.

ארגון השמאל "מולד", אחד הארגונים הבולטים מקרב הארגונים הנתמכים על ידי הקרן החדשה לישראל, הוא העומד מאחורי הדו"ח.

בפרסום מטעם "מולד" שהופץ הערב (שלישי) מספרים אנשי הארגון כי "נציגי מולד נפגשו עם מבקר המדינה ומסרו לו את ממצאי התחקיר".

מוקדם יותר היום הגיב ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) לדו"ח ואמר, "הפרק בדו"ח מבקר המדינה העוסק במפעל הגרעינים התורניים הוא אחד המוטים והפוליטיים ביותר שנכתבו כאן מאז קום המדינה".

"יותר ויותר פעמים בזמן האחרון נופל המבקר בפח ומשמש כלי ניגוח בידי צד פוליטי אינטרסנטי כנגד צד פוליטי אחר. על הדרך הוא גם מנסה לסרס עוד ועוד את יכולתו של הדרג הנבחר לקבוע את מדיניותו ולממש אותה", אמר סמוטריץ'.

ממרכז 'מולד' נמסר בתגובה לערוץ 7, "כשפרסמנו את התחקיר שלנו לפני שנתיים היו רבים שלא האמינו לממצאים, כי הם אכן לא ייאמנו. היום גם מבקר המדינה - שבדק את העובדות - מסכים שמתחת לאפנו ובכסות אידיאולוגית, התנהל מנגנון משומן שעסק בגניבת כספים המיועדים לאזרחים המוחלשים ביותר בחברה, תושבי שדרות, אופקים, ערד, שלומי ועכו – למען חבורה של עסקנים פוליטיים. אנחנו מבינים שהנתונים לא נוחים לכם. אין לנו אלא להצר על כך ולהפנות אתכם למשרד האוצר שאחראי עליהם. או שמא גם הם שמאלנים".