"אוזלת יד המדינה - רוח גבית לפורעים"

יו"ר שדולת הספורט, ח"כ יואל רזבוזוב דורש דיון דחוף בוועדה לביקורת המדינה על הטיפול הממשלתי במיגור תופעת האלימות בספורט בישראל

נרי וייס , כ"א באייר תשע"ז

לקיים דיון. רזבוזוב
לקיים דיון. רזבוזוב
צילום: פלאש 90

ריבוי מקרי האלימות בספורט באחרונה, הביאו היום (רביעי) את ח"כ יואל רזבוזוב ממפלגת 'יש עתיד', יו"ר שדולת הספורט בכנסת, לדרוש ממבקר המדינה לערוך בדיקה דחופה בנושא טיפול הממשלה באלימות שביציעים ובספורט בכלל.

לטענתו של ח"כ רזבוזוב, הטיפול הממשלתי במיגור תופעת האלימות בספורט לוקה בחסר ונותן למתפרעים רוח גבית בהתנהגותם האלימה.

בדברי ההסבר לבקשה כתב ח"כ רזבוזוב כי "בתקופה האחרונה אירועו במדינה מספר רב של אירועי אלימות חמורים הקשורים בספורט. נראה כי אוזלת ידה של המדינה ואי טיפולה של הממשלה בתופעה, נותנת רוח גבית לאותם פורעים. במצב הנוכחי, בו מתווי המדיניות לא שמים את מיגור האלימות בספורט בראש סדר העדיפויות הלאומי, נותרים חובבי הספורט בסכנה ממשית למצוא עצמם בלב ליבו של אירוע אלים, רק בגלל חיבתם לספורט".

עוד כתב רזבוזוב, "לאחרונה סגרה המשטרה תיקים של מקרי אלימות חמורים בטענה של "חוסר עניין לציבור". איך ייתכן שאין עניין לציבור בחייו של אדם?".

"לנוכח החמרת המצב", כתב רזבוזוב, "אני סבור שיש צורך ממשי לקיים בהקדם האפשרי דיון בנושא, בו ועדת הביקורת ומבקר המדינה יתנו דעתם לגבי השאלה מדוע אנו עדים לריבוי אירועי האלימות במקום את מיגורם".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il