שלושה חשודים בהצתת דגל ישראל

המשטרה עצרה צעיר כבן 21 בחשד לשריפת דגל ישראל במדורת ל"ג בעומר בירושלים. קטין כבן 15 עוכב לחקירה ונגבתה עדות מקטין כבן 11.

עדו בן פורת , כ"א באייר תשע"ז

שריפת בובת חייל. למצולמים אין קשר לידיעה
שריפת בובת חייל. למצולמים אין קשר לידיעה
צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

המשטרה עצרה בצהריים (רביעי) צעיר כבן 21 בחשד לשריפת דגל ישראל במדורת ל"ג בעומר בירושלים. בנוסף, קטין כבן 15 עוכב לחקירה ונגבתה עדות מקטין כבן 11.

חוקרי המשטרה ממשיכים גם כעת באיתור החרדים הקיצוניים שהשליכו בובות בדמות חיילים לעבר המדורות. "משטרת ישראל תמשיך בפעילות הנחושה עד לאיתורם והבאתם לדין של כלל המעורבים", נמסר.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס בצהריים במליאת הכנסת להצתת בובות החיילים וסיפר כי "נפתחו תיקי חקירה, המשטרה פועלת להביא חשודים לדין".

לדברי ארדן, "במהלך ל"ג בעומר נחשפנו לתופעה בזויה תליית ושריפה בובות בדמות חיילי צה"ל, ראוי שנגיד שהתופעה המכוערת הזאת של ביזוי חיילי צה"ל שמשרתים את המדינה היא תופעה מתועבת שחייבים להאבק בה עד שנמגר אותה לחלוטין.

"אני מנחה את משטרת ישראל להילחם בתופעה הזו במדיניות של אפס סובלנות. כחלק ממדיניות זאת, מונה קצין מיוחד בחטיבת החקירות והוקם צוות בין משרדי, אנחנו עוקבים בזמן אמת אחר האירועים הללו כדי לעצור חשודים ולמגר התופעה".

השר ארדן סיפר כי הוגשו כתבי אישום נגד חשודים שהתנכלו לרב שתומך בגיוס. "לצערי הרב עקב ההיסטוריה של מדינת ישראל, ההחלטות על עבירות של הסתה לאלימות, הבעת עמדה, חופש ביטוי וכו' הם לא בסמכות המשטרה, המשטרה רוצה מאוד להביא לדין חשודים כאלה אך אין לה סמכות, לא יכולה לבצע מעצרים ולא לחקור.

"אני אזכיר את המקרה שקרה בבצלאל, המשטרה חשבה שזו עבירה פלילית והפרקליטות החליטה שזה לא עבירה פלילית וסגרה את התיק. לכן, במקרים כאלה חייבת להיות פנייה גם למשרד המשפטים''.

בנוגע לשריפת הבובות בדמות חיילי צה"ל אמר ארדן כי ''נפתחו תיקי חקירה באישור הפרקליטות, במספר מקומות בארץ, בירושלים ובבית שמש. המשטרה עובדת חזק כדי להביא את החשודים לדין, החקירה מתנהלת".