"ירושלים של זהב" על השטיח האדום

שרת התרבות מירי רגב צעדה על השטיח האדום בפסטיבל קאן כשהיא לבושה בשמלה מיוחדת לרגל 50 שנה לאיחוד ירושלים.

חזקי ברוך , כ"א באייר תשע"ז

השמלה של רגב
השמלה של רגב
צילום: אלי סבתי

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, צעדה היום (רביעי) על השטיח האדום בהקרנת סרט הפתיחה של פסטיבל קאן, "הרוחות של ישמעאל".

רגב הגיעה לפסטיבל בצרפת כדי לפתוח את פעילות הביתן לקולנוע ישראלי, שמטרתו לחזק את הקשרים של יוצרי קולנוע ישראלים עם התעשייה העולמית וכן למשוך ארצה הפקות זרות.

השנה פנה אל השרה המעצב הישראלי אביעד אריק הרמן שזוכה להצלחה בינלאומית, והציע להכין עבורה את השמלה לאירוע. לאחר שראתה את עבודותיו המעניינות והמרשימות, רגב ביקשה שמלה שתביע ברוחה את יופיה של ירושלים, לרגל 50 שנה לשחרורה ואיחודה.

"השנה אנחנו חוגגים 50 שנה לשחרורה ולאיחודה של ירושלים. במעמד זה, בו הגענו להציג את נופיה וכישרונותיה של מדינתנו, אני גאה לחגוג את נקודת ציון היסטורית וחשובה זו, דרך אמנות ודרך אופנה ואני שמחה שהתוצר של המעצב הישראלי המוכשר אביעד מרגשת ומכבדת את המעמד לתפארתה של ירושלים בירתנו הנצחית", אמרה שרת התרבות.

צילום: אלי סבתי

הרמן עיצב שמלה בעלת מראה אלגנטי, ממלכתי ומהודר. חלקה התחתון של השמלה נוצר מבד ברוקרד איכותי שזור בחוט זהב, כאשר האימרה כולה מציגה את קו הרקיע של ירושלים העתיקה. הגרפיקה המיוחדת של קו הרקיע נוצרה במיוחד בשיתוף עם המעצב בוריס סולטנוב.

החלק העליון כולל בד רשת מוזהב עם טקסטורה המשלבת עדינות וזהב. לאורך מפתח הצוואר יצר תכשיט ענק שמורכב מקריסטלים, אבני חן, וריקועי מתכות.

המעצב אביעד אריק הרמן מסר "אני מודה על ההזדמנות שנתנה לי השרה רגב לתת ביטוי לחגיגות עיר הקודש. לפני חמישים שנה כתבה נעמי שמר 'ירושלים של זהב ושל נחושת ושל אור', שיר שמפעים ומרגש אותי בכל פעם מחדש. בחודשים האחרונים עבדתי בנאמנות בלתי מתפשרת על יצירת השמלה יחד עם אמא שלי, שרית, ואנחנו גאים מאד בתוצאה".