תיעוד: ניסיון לינץ' ביהודי

תושב איתמר נקלע לניסיון לינץ' בשומרון ונאלץ לפתוח באש. הוא עוכב לחקירה בחשד שהרג פלסטיני. ראש מועצת שומרון מגבה את היורה.

ערוץ 7 , כ"ב באייר תשע"ז

התפרעויות בחווארה
התפרעויות בחווארה
צילום: מועצה אזורית שומרון

כ-200 פלסטינים התפרעו בצהריים (חמישי) ויידו אבנים לעבר כלי רכב ישראלים סמוך לכפר חווארה בשומרון. כוחות צה"ל שהגיעו למקום המהומות הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

על פי דיווח פלסטיני, מתיישב יהודי שהיה במקום פתח באש לעבר שני מיידי אבנים, אחד מהם נהרג והשני נפצע באורח קשה. בצה"ל אישרו כי הפלסטיני מת כתוצאה מהירי.

לערוץ 7 נודע כי התושב שנאלץ להגן על חייו מפני התקפת לינץ' של מחבלים הוא תושב איתמר, אב לשמונה ילדים ועובד סוציאלי במקצועו, שהיה בדרך הביתה לילדיו מקניות בשער בנימין. הוא עוכב לאחר התקרית וטען כי חש סכנת חיים וירה באוויר.

בנוסף הוא הגיע לתחנת המשטרה באריאל והגיש תלונה על ניסיון רצח שעבר היום בכפר.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון שוחח עם מח"ט שומרון חיזק את ידיו וקיים הערכת מצב עם הגורמים הרלוונטיים, "יש לפעול באפס סובלנות כלפי מחבלים המבקשים לעצור את שגרת החיים ולפגוע פשוטו כמשמעו בתושבים. אנחנו מחזקים את חיילי צה"ל בפעילותם להגנה על אזרחי מדינת ישראל".

עוד הוסיף, "אסור לנהוג בכפפות של משי במחבלים. לא ייתכן שאימא תצא עם בנה בבוקר לתור לרופא או לעבודה ותותקף לאור היום". ראש המועצה מגבה את התושב שנאלץ לפתוח באש, "אני מגבה לחלוטין את התושב שהגן על חייו ועל חיי הסובבים אותו מפני התוקפים".

עו"ד נתי רום מארגון חוננו המייצג את התושב מסר כי "באזור הכפר חווארה שבשומרון היה אירוע בטחוני חמור ביותר, כאשר תושב היישוב איתמר בדרכו מקניות ברמי לוי, נתקל בהמון זועם שהתקיף את הרכב שלו זרקו עליו בלוקים וניפצו את השמשות. עשו כמעט לינץ'. הבחור הצליח למרבה המזל לירות ולהיחלץ מהמקום. אנחנו כרגע בתחנת משטרת אריאל על מנת להגיש תלונה ולבקש ממשטרת ישראל על מנת למצוא את התוקפים ולהעמיד אותם לדין על מנת שאירועים כאלה בעזרת ה' לא ישנו".

באירוע נוסף אתמול, שני יהודים פתחו באש לאחר שנקלעו למארב באבנים בכביש 60 סמוך לישוב עפרה בבנימין.

האירוע התרחש בוואדי חרמיה שמצפון לישוב עפרה בבנימין סמוך לכפר סילוואד. כעשרים מתפרעים פלסטינים יידו אבנים לעבר כלי רכב בכביש 60. יהודים שחששו מלינץ' פתחו תחילה באש באוויר ולאחר מכן לעבר המיידים. אחד מהתוקפים הערבים נפצע מהירי ופונה באורח בינוני לבית חולים.טוען....