"שלום עכשיו" נגד רמי קלינשטיין

ארגון השמאל הקיצוני יוצא נגד המוזיקאי שיופיע ליד מערת המכפלה בחברון. "שיא של התקרנפות מצד אמן שהופיע בעבר באירועים למען שלום".

ערוץ 7 , כ"ב באייר תשע"ז

רמי קלינשטיין
רמי קלינשטיין
צילום: משה שי, פלאש 90

ארגון השמאל הקיצוני "שלום עכשיו" יוצא היום (חמישי) נגד הופעתו של המוזיקאי רמי קלינשטיין שצפויה להתקיים בשבוע הבא ליד מערת המכפלה בחברון, לרגל חגיגות היובל להתיישבות ביהודה ושומרון.

"חופש הביטוי בישראל נמצא בשעתו הקשה. בשנים האחרונות עובר מסר ברור לאמני ישראל לפיו עליהם להימנע מביטוי עמדות בעד שלום ונגד חמישים שנה של כיבוש. המסר הזה ששיאו בקמפיין 'השתולים' בתרבות זוכה לחיבוק חם משרת ההסתה מירי רגב.", אמר אבי בוסקילה, מנכ"ל "שלום עכשיו".

לטענת בוסקילה, "הופעתו של רמי קלינשטיין לחגיגת הכיבוש הישראלי בחברון, סמל הכיבוש והדיכוי, היא שיא של התקרנפות מצד אמן שהופיע בעבר באירועים למען שלום. לא מפתיע כשרואים את המתקפה המתוזמנת ושלוחת הרסן על אמנים אמיצים כמו אחינועם ניני, רבקה מיכאלי, אורנה בנאי וגילה אלמגור.

''אנו קוראים לאמני ישראל להתייצב ב-27 במאי בהפגנת הענק בכיכר רבין ולקרוא בקול ברור - האמנות תנצח. חופש הביטוי ינצח. מחנה השלום ינצח".

צילום: מחדשי הישוב היהודי בחברון

ביישוב היהודי בחברון הגיבו להודעת ''שלום עכשיו'' ומסרו כי ''העם אוהב את ארץ ישראל, גאה בזהותו היהודית ושמח בשנת היובל. השמאל אינו מבין שיש אמנים עצמאיים שבאים לשיר ולשמח קהל ללא קשר לדעה פוליטית.

''אנו מצפים לאלפי אנשים שיבואו למופע לחוויה גדולה של שמחה ותרבות ישראלית, ונשמח לארח כאן גם את אנשי שלום עכשיו. נשמור להם מקומות בשורה הראשונה, הכי קרוב לאבות ולאמהות. דווקא בימים אלו זה הזמן להתאחד ולהגיד 'די לחרמות' שמגיעות מארצות רחוקות''.

רמי קלינשטיין בקרית ארבע (נובמבר 2014) צילום: עמיחי מעטוף