שאלו רב: איוונקה וג'ארד יטוסו בשבת

בתו וחתנו היהודיים של נשיא ארה"ב שעובדים עמו בבית הלבן, קיבלו היתר הלכתי מרב להמריא ביום שישי כדי להצטרף למסע של טראמפ לאזור.

עדו בן פורת , כ"ג באייר תשע"ז

קושנר ואיוונקה
קושנר ואיוונקה
צילום: רויטרס

איוונקה (טראמפ) וג'ארד קושנר, בתו וחתנו היהודיים של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, ימריאו היום (שישי) עם הנשיא ויטוסו עימו ב"אייר פורס 1" לסעודיה, לתחילת המסע של טראמפ באזור.

השניים מקפידים לשמור שבת על פי ההלכה היהודית, אך במסגרת עבודתם בבית הלבן קיבלו היתר הלכתי מרב על מנת להמריא עם הנשיא למסע הבינלאומי שהוא מקיים, במהלכו יגיע ביום שני לישראל.

על פי הדיווח באתר "פוליטיקו", ביום ההשבעה של טראמפ קיבלו בני הזוג קושנר היתר הלכתי לנסוע ברכב לאחר כניסת השבת, בשל החשש הביטחוני שקיים מהליכתם ברגל ברחובות וושינגטון הבירה.

בתשעת ימים הקרובים יבקר טראמפ בחמש מדינות, הראשונה שבהן היא ערב הסעודית. קושנר היה מעורב בתכנון הנסיעה וכנראה זו הסיבה שהוא מחויב להצטרף לטראמפ ולנסוע עמו במטוס הנשיאותי.

בספרה החדש של איוונקה היא מתארת את השבת בבית משפחתה, "משעת שקיעת השמש עד שבת בערב, המשפחה שלי ואני שומרים את השבת", כתבה. "במהלך הזמן הזה, אנחנו מתנתקים לחלוטין - אין הודעות דוא"ל, אין טלוויזיה, אין שיחות טלפון, אין אינטרנט. אנחנו נהנים ביחד בלי הפסקה, וזה נהדר".