"נפעל ללא הרף לסיכול הטרור בגזרה"

כוחות צה"ל מחטמ"ר יהודה עצרו השבוע עשרות ערבים שתכננו פיגועי טרור ותפסו כספים שנועדו לממן משפחות של מחבלים.

ערוץ 7 , כ"ג באייר תשע"ז

לוחם בפעילות מבצעית באזור חברון, השבוע
לוחם בפעילות מבצעית באזור חברון, השבוע
צילום: דובר צה"ל

בגזרת החטיבה המרחבית ״יהודה״ התקיים השבוע מבצע רחב היקף לסיכול הטרור הערבי בגזרה.

במבצע השתתפו כלל הגדודים התופסים קו בחטמ"ר: גדוד 12 של חטיבת גולני, גדוד 601 של חטיבה 401, יחידת רימון של חטיבת הקומנדו וגדוד 74 של חטיבה 188. בנוסף השתתפו כוחות משטרה ומשמר הגבול לצד כוחות מיוחדים.

בהסתמך על מידע מודיעיני ובשיתוף עם השב״כ יצאו הכוחות מידי יום ולילה לפעולות שונות במרחב. במהלך המבצע עצרו הכוחות עשרות ערבים בחשד לתכנון פיגועי טרור, כמו כן חולקו זימונים למעצרים והתקיימו שיחות אזהרה.

ביום שני האחרון עקבו הכוחות בעזרת טכנולוגיית מצלמת רוכב שמיים אחר עסקת מכירת אמל"ח שהתבצעה סמוך לגן ילדים. הכוחות תצפתו על השטח ובשעת הלילה יצאו למבצע. הכוחות תפסו נשק מסוג M16 ונשק ציד.

בלילה שבין יום רביעי ליום חמישי יצאו הכוחות למבצע רחב לתפיסת כספים שניתנים על ידי ארגון החמאס למשפחות מחבלים על מנת להשאירם במעגל הטרור. כחלק ממבצע זה נתפסו סכומים של כסף ורכבים שווי ערך כספי לכספים שהועברו למשפחות.

אחד היעדים של מבצע זה היה תפיסת כספים ממשפחות המחבלים שחטפו ורצחו ב-2014 את שלושת הנערים אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל הי''ד.

מטרת הפעולות השונות שהתבצעו במרחב הינה להכין את הקרקע לקראת תקופת הרמדאן. כלל המבצעים נעשו בעקבות מידע מדויק שסיפקו כוחות המודיעין של חטיבת ״יהודה״.

"אנחנו בחטיבת יהודה נעשה את כל המאמצים הנדרשים על מנת לסכל את כוונת המפגעים. לא ניתן מקום לטרור ולא נפסיק לפעול ללא הרף על מנת לשמר את השקט בגזרה ואת ביטחון התושבים״, אומר מפקד גדוד 12 של חטיבת גולני סא״ל סיוון בלוך שנמצא עם לוחמיו בחברון.