למדו על ירושלים, ועלו אליה לרגל

קהילה שלמה מהגליל הגיעה לביקור בעיר ירושלים לקראת חגיגות ה-50 לאיחודה. ''להרגיש שאנו חוליה נוספת בשרשרת הדורות".

רעות הדר , כ"ג באייר תשע"ז

"חוויה בלתי רגילה"
"חוויה בלתי רגילה"
צילום: תלמוד ישראלי
קהילת בית הספר ''שבט סופר'' המונה 300 אנשים, נשים וילדים מחצור הגלילית שבגליל העליון, עלו אתמול (חמישי) לירושלים לציון חמישים שנה לאיחודה של העיר.

במהלך היום נהנתה הקהילה מסיור ששילב בין אתרי מסורת, מורשת יהודית, תקומה צבאית ומדינית.

מסע זה של קהילת בית הספר ''שבט סופר'' בעיר ירושלים הוא חלק ממכלול שלם של אירועים ופעילויות קהילתיות כאשר חלק מהם יוצאים לפועל בשיתוף פעולה עם ''תלמוד ישראלי'', כהשלמה ללימוד הדף היומי בקהילה.

הפרויקט ''תלמוד ישראלי'' פועל בחצור הגלילית במסגרת ''בית מדרש גלילי'' ונועד לחבר את הלימוד למציאות באמצעות סיורים. תלמידי בית הספר נשארים מרצונם החופשי לאחר שעות הלימודים במשך ארבעה ימים בשבוע, ללימוד במסגרת בית המדרש.

בנוסף, תלמידי בית הספר לומדים מידי שבוע את עלון הדף היומי המופק על ידי ''התלמוד הישראלי'', עלון המחולק בבתי הספר ברחבי הארץ ואף בכמה מקומות בעולם.

איתן מור יוסף, מרכז תוכנית ''תלמוד ישראלי'' בבית הספר ''שבט סופר'', סיפר כי "מתוך הלימוד על ירושלים וגדולי ישראל מהפן הרעיוני, הלכתי והיסטורי במסגרת התלמוד הישראלי, עלינו לירושלים לחוש את שלמדנו דרך הרגליים ולראות את הלימוד התיאורתי בעיניים.

''התלמוד הישראלי נותן פתרון כהכנה לקראת לימודי הגמרא בחטיבה העליונה באופן שבו הוא מונגש מבחינת התוכן והצורה האסתטית. התוצר מצליח לעורר חיבור אצל הילדים לתוכן שלעיתים אבסטרקטי ומורכב".

סיגלית קרקו, אמא לתלמיד בכיתה ה' סיפרה כי "זו הייתה חוויה בלתי רגילה לעלות לירושלים עיר הקודש. התרגשתי באותה מידה כמו בני הקטן שזו הפעם הראשונה שלו בירושלים. הביקור אפשר לנו ביום אחד לחבר אלפי שנות היסטוריה ולהרגיש שאנו חוליה נוספת בשרשרת הדורות".

הקהילה סיימה את הסיור בירושלים בתפילה בכותל המערבי. מלאכי חיים מכיתה ד' הסכים לחשוף, כי בקשתו בתפילה בכותל המערבי היתה לבקר שוב בעיר, "התפללתי לה' שאזכה לעלות שוב לירושלים".

מנהל בית הספר ''שבט סופר'' דוד דביר מסר כי "זו הגשמת חלום שכקהילה אנו לומדים על ירושלים, כוספים לה ועולים לעיר לראות אותה ולחוש אותה. התחברנו לעיר כקהילה וכפרטיים, כל אחד מהנקודה הפנימית שלו".