אולמרט ייענש

בשירות בתי הסוהר החליטו להפעיל סנקציות נגד אהוד אולמרט וישללו ממנו חופשות וביקורים

אורלי הררי , כ"ד באייר תשע"ז

אהוד אולמרט
אהוד אולמרט
צילום: Emil Salman POOL | flash90

בשירות בתי הסוהר הוחלט היום (שבת) לשלול מראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט חופשות מהכלא, ביקורים, ושימוש בטלפון ציבורי - עד להודעה חדשה.

הסנקציות מגיעות בעקבות חשיפת חדשות 2 אתמול שלפיה ברשותו של עורך דינו של אולמרט, חנינה ברנדס, נתפסו חומרים החשודים כמסווגים.

ממערכת הביטחון נמסר כי יבדקו בימים הקרובים את כל החומר שנתפס. הם יבדקו האם מדובר רק בדברים שאולמרט כתב ובתוכם גם דברים מסווגים, או שיש לראש הממשלה לשעבר מסמכים מסווגים שהוא מחזיק בתא הכלא או בביתו.

מפרקליטיו של אולמרט נמסר בתגובה: "ראש הממשלה לשעבר מר אהוד אולמרט אינו זקוק לגושפנקא כלשהי באשר לזיקתו ואחריותו בנושאים הקשורים בביטחונה הלאומי של ישראל. מעולם לא דלף ממנו דבר רגיש בנושאי ביטחון ומודיעין שעלול היה לגרום נזק למדינת ישראל.

"במהלך שהותו בבית הכלא כתב מר אולמרט ספר אוטוביוגרפי העוסק בתולדות חייו ופעילותו בנושאים חברתיים, כלכליים ובנושאי ביטחון גורליים. ספר זה הועבר במלואו לצנזורה לפני למעלה מחודשיים ולאיש, בוודאי לא למר אולמרט, יש כוונה לפרסם אותו מבלי לקבל את אישור הצנזורה. מעבר לספר לא הוצא על ידי מר אולמרט כל חומר מסווג אחר, לא הועבר על ידו ולא פורסם על ידו".