תערוכה חדשה: בגין לאחר הניצחון

40 שנה למהפך 77: תערוכה חדשה ותמונות נדירות- בחזרה לימים ההם

קובי פינקלר , כ"ה באייר תשע"ז

תערוכה חדשה- בגין המהפך
תערוכה חדשה- בגין המהפך
צילום: מרכז מורשת בגין

גבירותי ורבותי- מהפך! כך נפתחה אז מהדורת מבט בתום יום הבחירות, כשב-17 במאי 1977 התרחש בישראל המהפך הפוליטי הגדול בתולדות המדינה כשמנחם בגין נבחר לאחר שנים רבות באופוזיציה לראש ממשלת ישראל.

כעת, בדיוק 40 שנה אחרי, משיק מרכז מורשת בגין תערוכה חדשה החוזרת לימים ההם והמספרת את סיפור המהפך הגדול. בין היתר, יוצגו לראשונה, תמונות שטרם פורסמו מימי מהמהפך שצילם צלם יהודי אמריקני שהיה מקורב למשפחת בגין והגיעו לידי המרכז. בנוסף יוצגו קטעי ארכיון, כרזות בחירות ייחודיות, ברכות שונות שקיבל בגין לאחר הניצחון ועוד.

ה-17 במאי 1977 זכור בציבור הישראלי כיום ששינה את פני הפוליטיקה בישראל, וכנראה השפיעה גם על החברה הישראלית כולה. הניצחון הגדול של הימין בבחירות ועלייתו של מנחם בגין לראשות הממשלה היה כנראה אחד האירועים המכוננים בתולדות המדינה.

ראש מרכז מורשת בגין הרצל מקוב: "בתמונות חדשות שהגיעו למרכז מורשת בגין מצלם בארה"ב, ניתן לראות מחדש את חשיבותו ההיסטורית של מהפך 1977 אשר שינה את החברה הישראלית מבחינה חברתית, תרבותית ומדינית. התערוכה מביאה את הסיפור ההיסטורי וראוי שכל אזרח בישראל יידע ויכיר את משמעותו הרחבה ותרומתו לדמוקרטיה של המהפך ההוא."

אוצרת התערוכה היא דפנה שקדי והיא תהיה פתוחה לציבור הרחב ללא תשלום במהלך החודשים הקרובים במרכז מורשת בגין בירושלים.