מחאת המשפחות השכולות
"עצרו את הזרמת הכספים למחבלים"

הדס מזרחי שבעלה ברוך הי"ד נרצח בפיגוע ירי: "המחבל שרצח את בעלי מקבל מימון מהרשות הפלסטינית, מימון שמהווה פרס לרוצחי ישראלים".

עדו בן פורת , כ"ה באייר תשע"ז

הדס מזרחי, אלמנתו של ברוך מזרחי
הדס מזרחי, אלמנתו של ברוך מזרחי
צילום: אלירן אהרון

נפגעי טרור ובני משפחות שכולות יקימו היום (ראשון) מתחם מחאה בגן העצמאות בירושלים לקראת ביקורו של הנשיא דונלד טראמפ בישראל.

המשפחות קוראות לטראמפ שלא לקדם משא ומתן מדיני עם הרשות הפלסטינית, כל עוד הרשות ''מעבירה כספי דמים לרוצחי ישראלים''.

יותר ממאה משפחות שכולות חתמו על מכתב הקורא לנשיא האמריקני לדרוש מהרשות הפלסטינית לעצור מיד את המשכורות שהיא מעניקה למחבלים ולבני משפחותיהם.

אחד מיוזמי המכתב הוא יוסי צור, שבנו אסף הי''ד נרצח בפיגוע בקו 37 בחיפה במרץ 2003. "שלושה מרוצחי בני שוחררו בעסקת שליט ומקבלים מידי חודש כסף מהרשות הפלסטינית – כסף דמים על רצח של ילד. מאות משפחות שכולות רואות כל יום כיצד רוצחי יקיריהן נהנים ממשכורת קבועה".

במתחם מול הקונסוליה האמריקנית יוצגו תמונות של ישראלים שנרצחו על ידי מחבלים פלסטינים. אמן הקומיקס הבינלאומי מיכאל נצר יציג קריקטורת מחאה נגד אבו מאזן ונגד כספי התמיכה שמעבירה ארצות הברית לרשות הפלסטינית.

יוסי צור
צילום: יוני קמפינסקי

יו"ר ארגון ''אלמגור'' מאיר אינדור אמר כי "בני המשפחות שאיבדו בנים ובנות, בעלים ונשים, אחים ואחיות, אינם יכולים לעמוד מנגד כאשר הנשיא האמריקני רומז שילחץ לחידוש השיחות עם הרשות הפלסטינית, ללא שזו הביעה כל כוונה לעצור את ההסתה. במהלך ביקור טראמפ נעמוד יחד, נפגעי טרור ובני משפחות שכולות, ונדרוש – הפסיקו לממן את הטרור".

הדס מזרחי, מיוזמות מכתב המחאה, נפצעה בפיגוע ירי סמוך לחברון ב-2014, בדרך לסעודת ליל הסדר. בעלה, נצ"מ ברוך מזרחי הי''ד, נרצח בפיגוע. "המחבל שרצח את בעלי מקבל מימון מהרשות הפלסטינית והמחבלים בבתי הסוהר שובתים רעב למרות שהם נהנים מתנאים של חמישה כוכבים", אמרה.

''חייבים לעצור את התשלומים האלה שמהווים פרס לרוצחי ישראלים", הדגישה מזרחי.

שי מימון, גם הוא מיוזמי מכתב המחאה, נפצע בפיגוע ירי בשבות רחל ביוני 2015. בפיגוע נרצח מלאכי רוזנפלד הי''ד. "בשירותי הצבאי בסיירת אגוז תפסתי את המחבל אחמד נג'אר, שלאחר מכן שוחרר בעסקת שליט. כמחבל משוחרר קיבל נג'אר כספים מהרשות הפלסטינית, ובכספים האלה הוא מימן והפיק את הפיגוע שבו נפצעתי אני ומלאכי נרצח. התשלומים האלה גורמים לישראלים לשלם בחייהם, זה חייב להיפסק", הדגיש.