מצפים לתשובות לגבי העסקה עם סעודיה

השר יובל שטייניץ מביע דאגה מעסקת הנשק שנחתמה בין ארה"ב לסעודיה. "זו עדיין מדינה עויינת".

ניצן קידר , כ"ה באייר תשע"ז

השר שטייניץ
השר שטייניץ
צילום: יונתן סינדל. פלאש 90

שר האנרגיה יובל שטייניץ מביע דאגה היום (ראשון) מעסקת הנשק הגדולה שנחתמה בין ישראל וארה"ב.

"מאות מיליוני דולרים של עסקאות נשק זה דבר עצום. אני חושב שמעולם לא היתה עסקה בהיקף כזה בין שתי מדינות. אנחנו כמובן צריכים לקבל את ההסברים ולדאוג שהיתרון הצבאי האיכותי שלנו נשמר גם מול סעודיה. זו עדיין מדינה עוינת. אני מקווה שנקבל את התשובות הטובות לעניין הזה. זה בהחלט עניין שצריך להטריד אותנו", אמר שטייניץ.

הוא התייחס לביקורו של הנשיא טראמפ ואמר כי הציפיה ממנו היא בעיקר בנושא האיראני. "אנחנו מקווים לצאת מהביקור הזה לא רק עם דיבורים, אלא עם אג'נדה ברורה של איך בולמים את ההתפשטות של איראן במרחבי המזרח התיכון בכלל ובסוריה בפרט. זה הדבר הכי חשוב כרגע".

"איראן מנסה להפוך את סוריה לבסיס צבאי, עם משמרות מהפכה, עם חיל הים והאויר האיראני, עם טילים בגבולנו הצפוני ברמת הגולן. את זה אנחנו מבקשים למנוע ואני מקווה שתהיה פה חזית אחידה של ארה"ב יחד עם ישראל, סעודיה ומדינות המפרץ נגד ההתפשטות האיראנית", הוסיף שטייניץ.

בנוגע לרצון של טראמפ לחדש את המגעים המדיניים אמר השר כי "כל עוד אבו מאזן לא רוצה, או לא מסוגל, להפסיק את ההסתה במערכת החינוך הפלסטינית הקוראת להשמדת ישראל, וכל עוד הוא לא מסוגל לעמוד בהבטחה שלו ושל ערפאת מלפני 20 שנה שעזה תהיה מפורזת מטילים וטרור, אני לא רואה בסיס אמיתי לתהליך מדיני. הקלות כלכליות, נדון ונחליט. האם יש פרטנר לשלום? אבו מאזן אינו פרטנר לשלום".