הרב דרוקמן:
'בוכה על העליהום נגד השר אריאל'

ראש ישיבות בני עקיבא נחלץ להגנת השר אריאל מול תוקפיו: איש ישר שאין כמותו. סתם מוצאים דרך להתנפל עליו. אני בוכה על כך.

שמעון כהן , כ"ו באייר תשע"ז

הרב דרוקמן
הרב דרוקמן
צילום: נועם ריבקין פנטון. פלאש 90טוען....

אורי אריאל, אחד הסמנים האידאולוגיים בימין הפוליטי, זוכה לקיתונות של האשמות מאז פרסום דו"ח מבקר המדינה העוסק בגרעינים המשימתיים והעברות התקציב אליהם.

במרץ דרשו מהיועמ"ש לפתוח בחקירה פלילית נגד השר אריאל וח"כ סתיו שפיר החריפה את הביקורת כלפיו וטענה כי מקומו בכלא ולא סביב שולחן הממשלה.

בראיון ליומן ערוץ 7 מתייחס ראש ישיבות בני עקיבא, הרב חיים דרוקמן, לסערה ולהאשמות לפיהן העביר אריאל כספים שיועדו לשכבות מצוקה למקורביו או למקורביו האידאולוגיים.

"אני בוכה שמוצאים סתם דרך להתנפל על שר בישראל ישר שאין כדוגמתו, אידאליסט שדואג לעם ישראל ללא שום התייחסות לחוג מסוים, לא דואג למקורבים אלא לעם ישראל. באמת הוא זה שהעצים את הגרעינים המשימתיים בכל הארץ כולה ויבורך על כך", אומר הרב דרוקמן.

"הגרעינים עושים עבודת קודש לאומית למען כל החברה בישראל ללא שום הבדל אם דתיים או לא. במקום לבדוק את העניין יוצאים בשצף קצף כאילו נעשו כאן דברים. אני אומר לשר אריאל 'חזק ואמץ! אני יודע שאתה עושה עבודת קודש במסירות ומתוך אידיאליזם. תמשיך לפעול וכשהדברים יפורטו ויתבררו הכול יתפוגג. אין כאן שום דבר שאינו כשורה. הכול לטובת עם ישראל ומדינת ישראל", קובע הרב.

באשר לטענות לפיהן כספים שנועדו לפריפריה הועברו על ידי השר אריאל למקומות במרכז הארץ על מנת לבצר את מעמדו בעיני מצביעיו, דוחה הרב דרוקמן את הדברים מכל וכל: "בשום פנים ואופן לא. זה אכן נועד לפריפריה ויש פריפריה חברתית שיש צורך לטפל בה והיא במדינת ישראל כולה, ואת זה בדיוק עושים הגרעינים המשימתיים, וזה לא קשור לקולות ולהצבעה לאנשים בעלי שייכות לשר אריאל".

כשנשאל הרב אם להערכתו הסיבה למתקפה על השר אריאל היא ניגוח הציונות הדתית בדרך חדשה, הוא משיב ואומר כי אכן נראה שזו הסיבה, "לצערי זה כך. אם מוצאים משהו שאפשר לעשות בו עליהום, אז למה לא. זו הזדמנות טובה מאוד".

ומה מרגיז כל כך בציונות הדתית? "אני לא רוצה לדבר בשבחה של הציונות הדתית, על פועלה ומסירותה לכל צרכי העם הלאומיים והביטחוניים. אינני יודע אם זה מתוך קנאה, אבל צריכה להיות עין טובה לראות את הטוב. אנחנו בערב יום ירושלים וביחס לירושלים נכתב 'וראה בטוב ירושלים כל ימי חייך' – צריך להסתכל בעין טובה, צריך לחפש את הטוב ולראות שהדברים טובים".

על השאלה מדוע מתקפה מסוג שכזה מגיעה מכיוונו של מבקר המדינה, מי שאמור להיות אוטוריטה אובייקטיבית, הרב דרוקמן אומר: "אין לי על זה תשובה. אינני יודע. אני מודה ומתוודה שאינני יודע. אני כן יודע מה שהשר אריאל עשה בתחום הזה של הגרעינים המשימתיים, שקיימים כבר עשרות בשנים, אני יודע שהשר אריאל רואה את הערך שלהם והתמסר מאוד לקדם אותם ולהעלות אותם".

עוד נשאל הרב דרוקמן אם ישנן בשורות כלשהן באשר לעתידה של הפנימיה הצבאית 'אור עציון', פרשה שגם היא נראית כניגוח מכוון של הציונות הדתית. "הייתי שמח לבשר, אבל אני רק יכול להגיד שכל העניין הזה הוא עוול משווע וקיפוח נוראי. אני מאוד מקווה שלא יהיה כדבר הזה במדינת ישראל, שיתברר שהייתה איזו טעות ולכן החליטו כך, אבל בסופו של דבר הכול יבוא על מקומו בשלום". החלטה וקביעה שכזו צריכה להתקבל מוקדם ככל הניתן שכן שנת הלימודים הבאה מתקרבת והפגיעה בתלמידים צפויה כבר בקרוב. "הנקודה הזו לא מובנת. העובדה היא שכל סיעות הבית אופוזיציה וקואליציה, דתיים ושאינם דתיים, התקוממו נגד העניין הזה ואמרו שאין לכך מקום. כך היה בוועדת חוץ וביטחון לפני שבוע".