טראמפ: ישראל - מולדת העם היהודי

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הגיע בצהריים למשכן נשיאי ישראל בירושלים, חתם בספר האורחים הנשיאותי ונפגש עם הנשיא ריבלין.

ערוץ 7 , כ"ו באייר תשע"ז

ריבלין וטראמפ
ריבלין וטראמפ
צילום: רויטרס

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הגיע אחר הצהריים (שני) לבית הנשיא בירושלים, חתם בספר האורחים ונועד לפגישת עבודה עם נשיא המדינה ראובן ריבלין.

ריבלין בירך את טראמפ על הגעתו לישראל ואמר, "אנו שמחים לראות שאמריקה חזרה לאזור. אמריקה שוב כאן. ישראל מערכיה את המנהיגות האמריקנית בהובלתך בפעולה הנחושה בסוריה.

"גם בתקופות הקשות ביותר שלנו לא ויתרנו על החלום לחיות כאן בשלום", הוסיף ריבלין, "גורלנו, פלסטינים ויהודים, לחיות על פיסת הארץ הזו יחד. אני מברך אותך ואת נכונותך לעזור לנו להתקדם".

טראמפ בירך את ריבלין והודה לו על האירוח החם, "לכבוד לי להיות במדינת ישראל הגדולה, המולדת של העם היהודי, אני נפעם מקדושתה של הארץ הזו".

"זו ארץ מדהימה, עשיתם כאן מה שלא נעשה קודם לכן בשום מקום אחר. אני מגיע לכאן כדי לאשר את הברית בין ישראל לארה"ב שתמיד תהיה עומדת וקיימת", הוסיף טראמפ.

טראמפ התייחס לאיומים באזור, "ישראל ואמריקה מתמודדות עם איומים משותפים כדוגמת דאע"ש וכדוגמת מדינות נוספות כמו איראן, שתומכת בארגוני טרור".

נשיא ארה"ב ציין כי בפגישתו עם מלך סעודיה עלה כי המלך מעוניין לסייע להשכנת שלום בין ישראל לפלסטינים, "המלך סלמן ישמח מאוד לראות שלום בין ישראל לפלסטינים".

"אני רוצה להודות לך ולראש הממשלה נתניהו על המחויבות שלכם להשיג שלום עם הפלסטינים", ציין טראמפ, "צעירים ישראלים ופלסטינים צריכים לגדול חופשיים מהסכסוך ומהאלימות".