לפרוץ לעולם האמנות בלי להתפשר על הדת

כתב ערוץ 7 פגש את הסטודנטיות ואת המורים במכללת אמונה ושמע מהם על האתגר שבמפגש עם עולם האמנות המזוהה עם העולם החילוני.

אלירן אהרון , ח' בסיון תשע"ז

סטודנטיות במכללה
סטודנטיות במכללה
צילום: אלירן אהרון

בית הספר לאמנויות מיסודה של מכללת אמונה, שוכן בליבה של שכונת תלפיות, מהשכונות הוותיקות בירושלים.

המכללה הוקמה בשנות ה-60 סמוך למלחמת ששת הימים ומציינת בקרוב יובל שנים לייסודה. במכללה כ-600 סטודנטיות המגיעות ללימודי אמנות המשולבים בלימודי יהדות וחינוך.

למכללה שלושה חוגים: החוג לעיצוב גרפי, החוג לתיאטרון והחוג לאמנות. בוגרות המכללה ידועות ברמתן המקצועית הגבוהה, רצונן להשתלב בעולם היצירה והחינוך והיכולת ליצור אמנות טובה.

מיקומה של המכללה בירושלים מקנה לסטודנטיות אפשרות ליצור בעיר בעלת אופי ואווירה מיוחדים. עיר שאמנים רבים ברחבי העולם שואפים להגיע אליה וליצור באור המיוחד בו ניחנה העיר. הלימודים האקדמיים בירושלים מאפשרים קבלת מלגת לימודים בירושלים.

העיר מושכת ומאתגרת את כל היוצרים בה, שלל הנופים והדמויות הססגוניות, שכונות עם ריחות מיוחדים בצד מפעלי הייטק מצליחים, משמשים אבן שואבת ליוצרים ויוצרות בעיר.

המיוחד בבית הספר לאמנויות של מכללת אמונה הוא בעובדה שאין עוד בתי יוצר לאמניות המשלבים את לימודי האמנות והיהדות. מפגש זה מביא ליצירה עמוקה ומאתגרת ביותר. צוות המרצים בתחומים השונים הינו צוות מסור שכל מטרתו היא לקדם את הסטודנטיות לאור השקפת עולמן.

אם תשכיל העיר ירושלים ליצור עוד ועוד סדנאות יצירה לאמנים וזאת במחיר השווה לכל נפש, בטוחני שהעיר יכולה להיהפך לעיר האמנות והיצירה. בכך נחבור לימי הפאר של העיר בתקופתו של דוד ושלמה על יופי שירי התהילים שנכתבו בעיר יחד עם בניין בית המקדש שהיה מהמפוארים בבנייני אותה תקופה.טוען....