הרב בעדני: כך תחנכו את הנוער הנושר

מאות חונכים של 'חנוך לנער' המטפלים בנוער חרדי נושר ובעל לקויות למידה מעשרות ישיבות ברחבי הארץ התכנסו אמש בבני ברק

בן שאול , כ"ח באייר תשע"ז

הרב שמעון בעדני
הרב שמעון בעדני
צילום: Yaakov Cohen/Flash90

מאות חונכים של 'חנוך לנער' המטפלים בנוער חרדי נושר ובעל לקויות למידה מעשרות ישיבות ברחבי הארץ, התכנסו אתמול לכנס חינוכי שהתקיים באולמי ארמונות חן בבני ברק.

חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב שמעון בעדני, הכביר במילים אודות חשיבות הארגון וציין את ייחודו על פני המערך החינוכי המובנה בישיבה.

"בעולם הישיבות של דורנו, שכל בחור יהיה צמוד לאברך שאינו נמנה על צוות הישיבה. התועלת של צעד זה, הוא ראשית בכך שהבחור הצעיר מרגיש חופשי יותר בסביבתו של אברך צעיר שאינו מחויב לו כמחויבותו למשגיח הישיבה, מה שגורם לו לפתוח את לבו בפני החונך ולתנות בפניו את מה שלא היה מתנה באוזני איש החינוך. וגם מבחינה לימודית, הנער מרגיש נוח יותר לשאול שוב ושוב ולא לוותר לעצמו עד שיבין היטב את הסוגיה הנלמדת", אמר.

סגן השר מאיר פרוש העלה על נס את פועלם של החונכים. "מעשיהם של מאות החונכים היקרים המופקדים על אלפי בחורי ישראל שכל עתידם הרוחני, תלוי באותם אברכים המוסרים את נפשם דבר יום ביומו ללמד, להחדיר, להקשיב, לייעץ ולתמוך בנערים העומדים בתחילת חייהם - פעולות המתבררות כהצלת נפשות ממש".

פרויקט 'חונכות לנערים בישיבות לצעירים' בכל רחבי הארץ הוקם לפני כחצי שנה. מטרתו הינה סיוע ותמיכה בפן הלימודי והרגשי בקרב תלמידי הישיבות בתוך מסגרות הישיבה.

פרויקט חונכים ייחודי זה אשר קודם ביוזמת סגן שר החינוך מאיר פרוש (יהדות התורה), בתמיכת תקציב קואליציוני של סיעת יהדות התורה בכנסת, מלווה על ידי אנשי חינוך וראשי ישיבות האמונים על עיצוב הלמידה והחונכות.