נמלט מטרור אבנים וחטף דו"ח תנועה

שגיא קייזלר, תושב קידה שבבנימין, הותקף באבנים שיידו ערבים בכביש חוצה שומרון. שוטר עצר אותו בגין נהיגה במהירות מופרזת.

עדו בן פורת , א' בסיון תשע"ז

ידוי אבנים
ידוי אבנים
פלאש 90

רכבו של שגיא קייזלר, תושב קידה שבבנימין, נרגם היום (שישי) באבנים שיידו ערבים בכביש חוצה שומרון.

קייזלר לא נפגע אולם לרכבו נגרם נזק מפגיעת האבנים.

דקה וחצי לאחר יידוי האבנים לעברו, בעוד הוא מתרחק מהמקום, עצר שוטר את קייזלר, נתן לו דוח תנועה בגין מהירות מופרזת ושלל את רישיון הנהיגה, על אף שידוע ונהוג בקרב תושבי יהודה ושומרון שבעת יידוי אבנים יש להימלט מהמקום מהר ככל האפשר ואז להודיע על האירוע לכוחות הביטחון.

״לפני מספר דקות חטפתי אבנים בכביש חוצה שומרון. נסעתי מהר מהאזור כדי לברוח, חצי ק"מ משם, תוך כדי נסיעה עצר אותי שוטר שלא עניין אותו שרגמו אותי באבנים וראה שהרכב פגוע אבל נתן לי דוח ושלל לי את הרישיון במקום״, סיפר קייזלר בחשבון הפייסבוק שלו.

״לא עזרו התחנונים וההסברים, את השוטר זה לא עניין. לא נראה לי שמסקנה המתבקשת לכלל אזרחי מדינת ישראל זה שיסעו לאט, ויתנו לערבים לרצוח כדי שלא יאלצו לעבור מסכת ייסורים על ידי משטרת ישראל״, הוסיף.

דוברת משטרת ש״י דחתה את הטענות, "בפעילות אכיפת תנועה שבוצעה בצומת מגדלים, נתפס במכמונת מהירות 'דבורה', רכב אשר נהגו נסע במהירות של 148 קמ"ש, בקטע כביש בו המהירות המותרת הינה 80 קמ"ש (כמעט פי שניים מהמותר).

לטענת הנהג ציין כי נזרקו לעברו אבנים, בסריקה שביצע השוטר סביב הרכב לא נראו סימני פגיעה או נזק ואף לשאלתו בנוגע אם הנהג דיווח על כך למשטרה או לצבא, הנהג ציין שלא. בעת שהתחיל השוטר לכתוב לנהג את הדוח, דיווח הנהג על זריקות אבנים למוקד המשטרה. לציין כי במוקד המשטרה לא התקבלו דיווחים על זריקות אבנים מרכבים שנעו באותו העת על הציר. משטרת ישראל תמשיך בפעילות אכיפה כנגד פורעי החוק בכביש המסכנים את חייהם של משתמשי הדרך".