המונים על קברו של בעל ה'ברטנורא'

לרגל יום ההילולא של רבי עובדיה מברטנורא זצ"ל המונים יפקדו את הר הזיתים כדי להתפלל על ציונו.

חיים לב , ג' בסיון תשע"ז

קבר רבי עובדיה מברטנורא
קבר רבי עובדיה מברטנורא
מתנאל רחמים

אלפי מתפללים יפקדו היום (ראשון) את קברו של רבי עובדיה מברטנורא זצ"ל בהר הזיתים בירושלים ולרגל יום ההילולא שהחל בליל אמש.

רבי עובדיה מברטנורה היה המפרש הגדול של המשניות. הוא נטמן ב'מערת הברטנורא' שלמרגלות הר הזיתים, סמוך ונראה לכותל המערבי.

מארגני ההילולא דיווחו כי החל משעות הבוקר החלה חברת אגד לתגבר את קווי האוטובוסים הרגילים לכותל המערבי, ומשם ניתן להמשיך בהליכה רגלית למערת ברטנורא- מרחק הליכה של כ- 4 דקות.

במקביל, אוטובוסים ומיניבוסים יסיעו את המונים ללא עלות מתחנת האבן ברחוב שמואל הנביא בירושלים למעמד התפילה המרכזי שיערך בשעה 3 בצהריים בציון.

משטרת ירושלים נערכה בכוחות מתוגברים בכל דרכי הגישה ובמערת הברטנורא בפרט. שתייה קרה וכיבוד קל הוצבו במקום לטובת האלפים הרבים על ידי מועצת בתי העלמין.

לרגל ההילולא, נערך מבצע ניקיון של מערת הקבר והאזור הסובב את המערה שיזמו הנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים, בשיתוף אגף התברואה בעיריית ירושלים, מינהל קהילתי הרובע היהודי ותלמוד תורה 'מוריה' שברובע היהודי.

מנהל מועצת בתי העלמין בירושלים הרב הלל הורוביץ שיזם את העלייה המונית שהפכה למסורת בשנים האחרונות אמר כי "זכות גדולה נפלה בחלקי להיות בין היוזמים הפועלים להגעת המונים לציון קברו של הברטנורא זיע"א המפרש הגדול של המשניות - שהן הלב של התורה שבעל פה שקיבלנו בהר סיני, בסמוך לחג השבועות, חג מתן תורה, ולהתפלל על קברו לזכות לקבלת התורה ולימודה".