תושב עמונה תובע מהמשטרה 70,000 שקל

תושב עמונה שהותקף בידי קצין משטרה בצורה קשה ואכזרית במהלך הפינוי תובע באמצעות ארגון חוננו 70,000 שקל. "תקיפה מסוכנת ומשפילה"

ערוץ 7 , ג' בסיון תשע"ז

פינוי עמונה. ארכיון
פינוי עמונה. ארכיון
צילום: אלירן אהרון

תושב הישוב עמונה הגיש לאחרונה תביעה בגין אלימות שוטרים בפינוי הישוב בו הוא גר, בעזרת המחלקה האזרחית של ארגון חוננו.

התושב טוען בתביעתו כי במהלך הפינוי נגרר בידי שוטרים והותקף בידי קצין משטרה שאחז במבושיו בצורה קשה וגסה.

התובע, עמיחי כ"ץ שהתגורר עם משפחתו כ-7 שנים בעמונה, דורש 70,000 אלף שקל מהמשטרה. "פגיעה כזאת באדם שמפונה מביתו הינה פגיעה קשה ומיותרת, מסוכנת ומשפילה, המתווספת לפגיעה מעצם הפינוי של בית שהתובע חי בו מעל ל-7 שנים לאורך שנות נישואיו", כתב עו"ד חיים בלייכר מהמחלקה האזרחית של חוננו.

על פי התביעה, בעת שהחלו כוחות המשטרה להיכנס לשטחי עמונה ביום הפינוי, הם נתקלו במפגינים שעמדו בדרכם של השוטרים והחלו לנהוג באלימות כלפי המפגינים.

בשלב זה התובע יצא מביתו לראות את המתרחש בחוץ ונתקל בקבוצת שוטרים שלדבריו התעמתה עם קבוצת מפגינים כאשר השוטרים מושכים נערים קטינים מתוך המפגינים אל תוך קבוצת שוטרים לוקחים אותם הצידה ומכים אותם באלימות.

בתביעה נטען כי התובע פנה אל השוטרים בעת שנעשו מעשי האלימות ובקש מהם לעזוב את הנערים ולהפסיק להכות אותם, ובתגובה זכה למבט מאיים מקצין משטרה. לאחר מכן התרחק התובע מהמקום וכעבור כמה דקות קפצו עליו לפתע מספר שוטרים ואחזו בו, כאשר שני שוטרים אוחזים בידיו ושוטרים נוספים מרימים אותו מרגליו ומובילים אותו מעבר לקו השוטרים.

בשלב זה, כאשר הוא מובל בידי השוטרים, ניגש לתובע הקצין שהביט בו קודם ולטענתו אחז במבושיו בחזקה על מנת להכאיב לתובע ולהזיק לו. התובע צעק לקצין שיעזוב אותו, אולם רק לאחר כמה שניות של לחיצה בחוזקה ובאכזריות שחרר הקצין את אחיזתו באותו מקום. האירוע תועד במצלמות ערוץ 2.

"המשטרה ניצלה לרעה את סמכותה ופגעה בגופו בנפשו ובכבודו של התובע וזה בלא כל הצדקה ובלא כל צורך הנוגע למשימתה של המשטרה. התובע היה אחוז ע"י מספר שוטרים ואין כל הצדקה בשום מקרה ובוודאי שלא במקרה נשוא התביעה לאחוז במבושיו של אדם ואף ללחוץ עליהם בחוזקה בדרך שיוצרת כאב עצום וחשש לנזק חמור אשר יכול ללוות את המותקף לכל חייו", כתב עו"ד בלייכר בכתב התביעה.

"התובע חווה כאב עצום ופגיעה קשה בזכויותיו ובחירותו פגיעה אשר גם בחלוף הכאב הפיזי העצום אותו חוה תישאר צלקת עמוקה בנפשו וטראומה שימשיך לסחוב כל חייו מאותו אירוע. מעבר לפגיעה החמורה של הכאב בגופו של התובע קיימת גם פגיעה במישור המיני. פגיעה אשר משפילה ומבזה את התובע פגיעה אשר בינה לבין תפקיד המשטרה אין כל קשר.

התובע פונה ממקום שבו התגורר עם משפחתו וגידל את ילדיו במשך 7 שנים. עצם הפינוי עצמו מהווה אירוע טראומטי עבור התובע ועל כן היה ראוי שהנתבעת תנקוט משנה רגישות בעת הפינוי. לצערנו הנתבעת נהגה ההיפך מהצפוי. תקיפת הנתבעת על רקע האמור יש בה כדי להכפיל ולשלש את עוצמת הפגיעה בנתבע", הוסיף עו"ד בלייכר.