"הדברים נאמרו בלהט המשחק"

אמש לאחר התבוסה למכבי חיפה, התבטא מאמן חולון דן שמיר נגד השופטים. לאחר אזהרתו של היועמ"ש חזר שמיר מדבריו "מתנצל"

נרי וייס , ג' בסיון תשע"ז

שמיר. מתנצל
שמיר. מתנצל
צילום: דודי אוחיון, מנהלת הלגיה

התבוסה שספגה אמש (מוצאי שבת) הפועל חולון ממכבי חיפה, הביאה את מאמנה של החולונים דן שמיר, להתבטא באופן נדיר וחריף כנגד שופטי המשחק.

לדברי שמיר, תצוגת השיפוט אמש הייתה לא אחרת מאשר ניסיון להחזיר למכבי חיפה על השיפוט במשחק הראשון בסדרה ביניהן. "זה טעות של איגוד השופטים והשופטים, היה שיפוט ברמה גבוהה במשחק הקודם, וכמה פרשנים ועוד אנשים השפיעו", ירה שמיר כשהוסיף כי "זה ניכר היום במה שנתנו להם לעשות ומה שנתנו לנו. השיפוט לא היה ברמה המקצועית של המשחק הקודם".

היועץ המשפטי של איגוד הכדורסל, עו"ד טל אור זעם על דבריו של שמיר והאשמותיו התקיפות ודרש את התנצלותו של המאמן החולוני. במכתב שהעביר עו"ד אור כתב, "אשקול להסתפק באזהרת המאמן מהישנות מקרה דומה כגון דא בעתיד ולא להעמידו לדין במקרה זה [בגין עבירה לכאורה על הוראות סעיף 20(ד) לתקנון המשמעת – "העלבת שופטי המשחק" ו/או בגין עבירה לכאורה על הוראות סעיף 20(יב) – "התנהגות בלתי הולמת" ו/או בגין עבירה לכאורה על הוראות סעיף 20(לב) – "ביזוי מוסדות ו/או ממלאי תפקידים"] – אך זאת, בכפוף לכך שהמאמן יעביר לאיגוד, עד ליום שלישי הקרוב בשעה 14:00, מכתב התנצלות מפורט שבו, בין היתר, יחזור בו מדבריו המעליבים והמבזים כנגד שופטי המשחק ואיגוד השופטים, ושאותו גם יפרסם/יעביר לאמצעי התקשורת בהתאם ותוך שקבוצתו תישלח אליי ולדובר האיגוד אישור המעיד על כך", כתב עו"ד אור.

לאחר שנרגע מעט, הבין שמיר כי הגזים והתנצל על דבריו כשאמר "אני מתנצל על דברי בסיום המשחק, אשר נאמרו בלהט המשחק, ולא היו צריכים להיאמר בדרך שבה נאמרו".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il