למה לא מדברים גם על טיבי וגלאון?

האם קיימת "מאפיה שמאלנית פמיניסטית"? דיון בפרשת סלומינסקי בהשתתפות חגית מוריה גיבור וגיל רונן בתוכניתו של יאיר שרקי.

ערוץ 7 , ז' בסיון תשע"ז

גלאון וטיבי
גלאון וטיבי
צילום: פלאש 90

האם קיימת "מאפיה שמאלנית פמיניסטית" שרודפת אנשי ימין? זו אחת השאלות שעלתה במהלך דיון בפרשת ח"כ ניסן סלומינסקי, בתוכנית "עצם העניין" בגלי ישראל, בהגשת יאיר שרקי.

בדיון השתתפו חגית מוריה גיבור, פעילת הבית היהודי שחשפה את הפרשה, ואיש ערוץ 7, גיל רונן.

מוריה גיבור אמרה שהיא רואה עצמה קודם כל כמי "שמאמינה בתורת ישראל והולכת לפי הערכים האלה". "למי אני שייכת שיש לי אינטרס להפיל דווקא את ניסן סלומינסקי?", שאלה. "שמעתי עדות לפני שנתיים, עשיתי אז איזה גימיק כזה והתמודדתי בפריימריז, ואז דווקא היה לי הרבה יותר אינטרס להגיד את זה, אבל זה לא היה שייך.

"אחרי שנתיים הגיעו עוד עדויות, הגעתי ליהודית שילת ואיתה הלכנו לרב שמואל אליהו. הרבנים עשו מיני-חקירה משלהם וראו שיש הוכחות לדבר", סיפרה.

בתשובה לשאלה, מדוע אף מתלוננת לא מוכנה להגיע למשטרה, ענתה מוריה גיבור: "בגלל מי שמדבר מולי לדוגמה, או כל מיני אנשים אחרים שתוקפים אותי מימין ומשמאל". רונן, מצידו, טען שהעובדה שהמשטרה פתחה בחקירה מלכתחילה מעידה על כך שהיא "עובדת בשביל ארגוני הנשים".

"אינטימיות פוליטית"

רונן אמר שהמנגנון הפמיניסטי הרדיקלי בישראל – כולל פמיניסטיות בתקשורת ובאקדמיה, ואפילו ארגוני הסיוע לקורבנות תקיפה מינית ו"עולם התעמולה" הפמיניסטי – הוקם על ידי השמאל הקיצוני ומתוחזק על ידו. לדבריו, המנגנון הזה הוא שקובע "מתי להפוך זבוב לפיל ומתי להפוך פיל לזבוב ולהשתיק את הסיפור לגמרי".

כדוגמה לסיפור שלא יסופר, לדעתו, בתקשורת המוטה, הביא את עדותה של לוביסטית לשעבר, בנוגע ליחסי הידידות הקרובים מאוד, לדבריה, בין ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) לח"כ זהבה גלאון (מרצ). רונן הבהיר שאינו חושד בקיומו של קשר אישי לא ראוי בין השניים, אך טען שהסיפור ראוי לטיפול עתונאי בשל החשש, כדבריו, ל"אינטימיות פוליטית" יתרה בין ח"כית ממפלגה הנחשבת לציונית לבין הח"כ העויין.