ראש הלייבור כיבד זכר מחבל ממינכן?

ג'רמי קורבין מכחיש כי השתתף בטקס לזכרו של עאטף בסייסו, מתכנן הטבח במינכן, שחוסל ע"י המוסד ב-1992.

גיא כהן , ה' בסיון תשע"ז

ג'רמי קורבין
ג'רמי קורבין
צילום: רויטרס

האם ג'רמי קורבין, יו"ר מפלגת הלייבור הבריטית, השתתף בטקס לזכרו של עאטף בסייסו, מתכנן הטבח במינכן, שחוסל ע"י המוסד ב-1992?

במאמר שפורסם השבוע ב"סנדיי טיימס", הובא ציטוט מטור שכתב קורבין ב-2014, בעיתון השמאל הבריטי "מורנינג סטאר", בו נזכר קורבין שהשתתף בטקס בתוניסיה "שבו הונחו זרים... על קבריהם של מי שנהרגו ע"י סוכני המוסד בפריז ב-1991".

סוכנות הידיעות JTA כתבה שהמשפט הזה הוביל להשערות לפיהם קורבין השתתף בטקס לזכרו של בסיסו, ששימש ראש המודיעים של אש"ף והיה מעורב בתכנון רצח הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן ב-1972.

ואולם, דוברים מטעם קורבין אמרו לנשיא הארגון המייצג את יהודי בריטניה, ה"בורד אוף דפיוטיז", כי "ג'רמי קורבין מגנה את טבח מינכן ואת מבצעיו, והאירוע בו נכח לא היה קשור למבצֵעַ עאטף בסיסו, אלא אירוע לזכר הפצצת מטה אש"ף ב-1985". כך, לדברי ה"בורד" היהודי.

ה"בורד" מסר כי אם הטענה הזו נכונה, הרי שעדיין יש כאן סיבה לדאגה, גם אם בסדר גודל פחות. הארגון הוסיף שההפצצה ב-1985, שבוצעה ע"י ישראל, "היתה תגובה לרציחתם של 15 אזרחים ישראליים בפיגועים בהשראת אש"ף, בחודש שקדם".

עוד כתב ה"בורד" כי קורבין "השתתף יותר מדי פעמים, בעבר, במפגשים אוהדים עם מחבלים וארגונים מחבלים, ותוצר הלוואי של כך היה מתן לגיטימציה לאלימות שלהם. הגילוי החדש הזה משתלב בדפוס המדאיג הזה".

בשבוע הבא ייערכו בבריטניה בחירות כלליות.