אהוד ברק על שקד: "פאשיזם זוחל"

"שקד מאיימת על נשיאת העליון. 3 פעמים השנה. זו סחיטה באיומים יותר מ'הפרדת רשויות'", תקף שר הביטחון לשעבר.

ערוץ 7 , ה' בסיון תשע"ז

אהוד ברק
אהוד ברק
צילום: פלאש 90

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק תוקף (שלישי) את שרת המשפטים איילת שקד.

"שקד מאיימת על נשיאת העליון. שלוש פעמים השנה. זו סחיטה באיומים יותר מ׳הפרדת רשויות׳. רק קרנף לא יראה כאן עוד צעד קטן בפאשיזם זוחל. והאופוזיציה?", כתב ברק בחשבון הטוויטר שלו.

דבריו של אהוד ברק נאמרו על רקע ההתנגשות שנחשפה אתמול בין נשיאת בית המשפט העליון השופטת מרים נאור לשרת המשפטים איילת שקד.

במכתב ששלחה נאור לשקד, נאור איימה באופן מרומז כי תגיש עתירה לבג"ץ נגד השרה שקד באם היא תעכב את כינוס הוועדה לבחירת שופטים שאמורה להכריז על בחירתה של אסתר חיות לנשיאת העליון.

לדברי נאור, "על השרה להשתמש בסמכותה לקבוע סדר יום, רק בנימוק אמיתי וענייני". נאור הוסיפה: "נדמה שהסיבה היחידה לדחות את ישיבת הוועדה היא שלא הצלחנו להגיע להסכמות בעניין זהות שני שופטי בית המשפט העליון שייבחרו במקום השופטים דנציגר ושהם".

לקריאת המכתב של נאור

שרת המשפטים שקד שיגרה מכתב תגובה לנאור שבו כתבה: ''מכתבך מבקש לבחור את נשיא בית המשפט העליון הבא למעלה ממאה ימים בטרם פרישתך, ולפיכך - ללא כל נחיצות בעת הזאת, וזאת בטרם התקיים דיון מהותי בנושא.

''הוועדה לבחירת שופטים תתכנס במועד שתואם על דעת כל חברי הוועדה לבחירת שופטים, ביום 18.07.2017", הודיעה שקד ופירטה את סדר היום של הישיבה: ''דיון עקרוני-ציבורי בשאלת אופן בחירת נשיא לבית המשפט העליון ומנגנון הסניוריטי''.

לדברי שקד, ''רק לאחר הדיון העקרוני ייקבע מועד לישיבת הוועדה שבה נקבע את זהות נשיא בית המשפט העליון ומשנהו''.