יחימוביץ': לבטל הבחירות בהסתדרות

ח''כ שלי יחימוביץ' הגישה תביעה לביטול הבחירות בהסתדרות בשל "ליקויים הטובלים עמוק בעולמות הפליליים".

עדו בן פורת , ה' בסיון תשע"ז

שלי יחימוביץ'
שלי יחימוביץ'
צילום: פלאש 90

ח''כ שלי יחימוביץ' הגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה לביטול הבחירות בהסתדרות.

העתירה הוגשה הלילה ככתב תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, והיא מבקשת להורות על ביטול הבחירות וקיומן של בחירות חוזרות.

בפתח העתירה כותבים עורכי הדין איתן לירז ואיתן ברוש כי ''במערכת הבחירות האמורה נפלו שורת ליקויים מהותיים, היורדים לשורשו של עניין, ואשר השפיעו על תוצאות הבחירות. מדובר בליקויים הטובלים עמוק בעולמות הפליליים, והכוללים גניבת קולות שיטתית, וביצוע 'הצבעה' סיסטמטית ומתוזמנת היטב, בשמם של מי שלא הצביעו כלל".

עוד כתבו עורכי הדין כי ''קלפיות הגיעו ליעדן, במרכז הלוגיסטי, שעות ארוכות לאחר המועד שנקבע לכך - מספר לא מבוטל של קלפיות לא הגיעו ליעדן, בנקודות האיסוף המרחביות, ו/או מאוחר יותר למרכז הלוגיסטי, אלא לאחר שעות ארוכות. זאת, מבלי שניתן כל הסבר ראוי ל-'היעלמותן' של אותן קלפיות משך זמן כה רב...".

ח''כ יחימוביץ' שהפסידה בבחירות ליו''ר ההסתדרות המכהן אבי ניסנקורן, אמרה כי ''עוצמת ההשחתה והתכנון השיטתי של זיוף הבחירות האלה אינו נתפס משום שאנו חיים במדינה דמוקרטית. אלא שכאן, אף שאלה הבחירות השניות בגודלן בישראל, מדובר בבחירות מדומות.

"בעולם השלישי יש לפחות משקיפים בינלאומיים בעלי סמכויות. כאן גם מי שבאת להתריע בפניהם על המעשים היו חלק מזרוע הביצוע. זה מאבק שאין לי ברירה אלא לנהל, והשלמה עם תופעות כאלה לטובת נוחות פוליטית תהיה פחדנות מצידי".

לדבריה, "זה מאבק למען העובדים שדוכאו, אוימו, והופחדו בידי מי שאמורים להיות מגיניהם, למען אופיה של העבודה המאורגנת, ולמען בחירות דמוקרטיות בישראל 2017 ומעתה ואילך. בכוונתי לקיים את המאבק בזירות נוספות, עד ליצירת מנגנון בחירות נקי לכל מערכות הבחירות המתקיימות בישראל.

''אין לי ספק שאלמלא נסיונות ההגנה ההירואיים של אלפי פעילים שלנו על ההצבעה ועל הספירה, מול מערכת רמייה עוצמתית וחסרת מעצורים – היינו מסיימים בתוצאות של 10% ולא ב-38% שממילא אינם משקפים ולו במעט את רצון הבוחר", טענה יחימוביץ'.