קטטה המונית לאחר משחק הכדורסל בחולון

אחרי ההפסד הדרמטי, פרקו אוהדי הפועל חולון את זעמם על המאבטחים של חיפה שלא נותרו אדישים והחזירו. התוצאה: מאבטח פונה לבית החולים

נרי וייס , ו' בסיון תשע"ז

אוהדי חולון הערב. למצולמים אין קשר לכתבה
אוהדי חולון הערב. למצולמים אין קשר לכתבה
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

קהל האוהדים של הפועל חולון ידועים באהדתם האדוקה לקבוצתם. למעשה, אוהדי חולון זכו העונה במקום הראשון בשאלון המאמנים של ליגת העל בכדורסל בקטגוריית "הקהל הכי נאמן".

אך יש פעמים שהאהבה והאהדה הופכת לאלימה, וככה קרה הערב (רביעי) בתום ההפסד הדרמטי והמכאיב במשחק השלישי בסדרת רבע גמר הפלייאוף למכבי חיפה.

עוד לפני המשחק הערב שהתקיים בהיכל הטוטו בחולון, ביקשו ראשי הקבוצה מחיפה ממנהלת הליגה בכדורסל להציב חוצץ בינם והספסל עליו יושבים הם ושחקניהם לבין האוהדים המקומיים. הבקשה הגיעה כלקח מהמשחק הראשון ביניהן בסדרת רבע הגמר, כשאוהדי חולון לא איפשרו לאורחים מחיפה לקיים את פסקי הזמן כסדרם.

במנהלת הליגה לא נקפו אצבע ולא נערכו כיאות, ובחיפה נאלצו להשכיר מטעם עצמם שבעה אנשי אבטחה פרטיים שעמדו בין הספסל לבין האוהדים, עם הפנים לאוהדים החולונים. גם זה לא עזר כשאוהדי חולון קיללו ללא הרף את המאבטחים ואת ספסל האורחים, השחקנים שישבו שם והצוות המקצועי.

בהמשך העמידו כמאה אוהדי חולון תוף בסמוך לספסל האורחים מחיפה על מנת להפריע לספסל של הירוקים ואלה נאלצו לקחת כיסאות פלסטיק ולקיים את פסקי הזמן הרחק מהספסל והאוהדים המקומיים, על הפרקט ממש.

אוהדי חולון לא נרגעו ומיד עם תום המשחק בו הפסידו, החלו להתעמת עם כוחות האבטחה שנכחו באולם ומשאלה לא נותרו עוד אדישים פרצה תגרה המונית בין הצדדים. במשך דקות ארוכות נמשכו העימותים, כשהקהל סרב להירגע. התוצאה: אחד המאבטחים נפצע ופונה לבית החולים לקבלת טיפול.

מאמן מכבי חיפה, עופר רחימי התייחס להתנהגות הקהל בראיון בסיום המשחק כשאמר, "אמנם הייתה אווירה של פלייאוף, אבל חבל שלפעמים חוצים את הגבול".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il