הפנים היפות של ירושלים?

קלמן ליבסקינד הגיב לחשיפת ערוץ 7 על הצבת מחבל במיצג במגדל דוד ואמר, "אני לא מאמין שזה נכון". אראל סג"ל תהה מדוע בחרו דווקא בו?

ערוץ 20 , ז' בסיון תשע"ז

מגדל דוד בירושלים
מגדל דוד בירושלים
צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

בתכנית הפטריוטים בערוץ 20 הגיב חבר הפאנל, העיתונאי קלמן ליבסקינד לחשיפת ערוץ 7 לפיה מוזיאון מגדל דוד הכליל בפרוייקט 50 אנשים המייצגים את ירושלים, את המחבל עלי ג'אדה שזרק רימון לעבר ישראלים.

ליבסקינד אמר כי מדובר באבסורד. לאחר שקרא את הדברים שנכתבו אודות ג'אדה באתר מוזיאון מגדל דוד הוסיף בציניות, "הפנים היפות של ירושלים".

מנחה התכנית, אראל סג"ל, אמר "יש ירושלמי מבקעה, יונה אברושמי, הוא רצח את אמיל גרינצוויג. גם הוא זרק רימון, אבל לא היה עולה על הדעת שמישהו היה שם אותו בפנים הירושלמיות".

מוזיאון מגדל דוד הסיר אתמול (שלישי) מפרוייקט 50 אנשים המייצגים את ירושלים, את שמו של המחבל.

בעיריית ירושלים אמרו כי הורו, לאחר פרסום הסיפור, להוריד את חלקו של ג'אדה מהפרוייקט באופן מיידי. ראש העיר ניר ברקת אמר כי "עיריית ירושלים לא תיתן במה למחבלים".

המהלך בא בעקבות חשיפת ערוץ 7, לפיה ג'אדה זכה לכבוד באתר המוזיאון כחלק מהפרוייקט, חרף העובדה שהוא חבר החזית העממית לשחרור פלסטין, שהשתתף בפיגוע נגד יהודים וישב בכלא עד ששוחרר בעסקת ג'יבריל.

המיצג עורר שורה של תגובות נזעמות ודרישה להוריד באופן מיידי את שמו של המחבל מהמיצג ולבצע חשיבה מחודשת באשר למיצגים דומים.