הכדורגל הישראלי למען אברה מנגיסטו

כבר מעל 1,000 ימים מוחזק אברה מנגיסטו בשבי החמאס. במכירה פומבית שהכנסותיה ייתרמו לעמותה מוצעות חולצות ליגת העל בכדורגל חתומות

נרי וייס , ז' בסיון תשע"ז

אברה מנגיסטו
אברה מנגיסטו
צילום: באדיבות המשפחה

ב-7 לספטמבר 2014 נעלם אברה מנגיסטו, בן העדה האתיופית מביתו שבאשקלון אל עבר רצועת עזה. מנגיסטו, ישראלי בן 28 היה בעל לקות בנפשו, וככל הנראה זה נחטף בידי ארגון הטרור חמאס.

ניסיונות לשחרר את מנגיסטו על ידי ישראל נכשלו, ומאז עברו כבר כמעט 3 שנים ומעל 1,000 ימים.

בזמן שנראה שנהיה שקט בעניין השבתו לישראל, יש מי שמנסים להעיר את השטח ולהביא לחזרתו הביתה. מי שנמצא בראש המאבק למען חזרתו של הצעיר האתיופי מאשקלון, הוא שחקן הכדורגל של קבוצת מכבי נתניה, אמייה טגיה.

טגה, בן העדה האתיופי שהציף את הנושא הטעון בשנה שעברה, כשעלה למשחק ליגה עם חולצה שחורה ששמו של מניגסטו מופיע בחלקה הקדמי ועליה הכיתוב "עד מתי? אברה מניגסטו", נקנס אמנם בידי בית-הדין של ההתאחדות לכדורגל בגובה 750 שקלים, ששולמו במטבעות של 10 אגורות, אך זה לא מזיז לקבוצות הכדורגל של ליגת העל לשתף פעולה עם טגה ועם המאבק למען שחרורו של מנגיסטו.

בסרטון שהעלה טגה, קשרה העולה החדשה מכבי נתניה לליגת העל בכדורגל, לדף הפייסבוק שלו הוא קורא לציבור להירתם לעזרת מנגיסטו, שבקרוב ימלאו 1000 ימים להיעלמותו. "אנחנו ממשיכים במאבק למען החזרתו של מנגיסטו הביתה", אמר טגה בסרטון שהעלה כשהוסיף כשהודיע כי יפתחו מכירה פומבית של מספר מוצרים במטרה לאסוף כסף למען העמותה שפועלת בכדי להביא לשחרורו של מנגיסטו.

בין יתר המוצרים שמועמדים למכירה פומבית נמצאים גם מספר חולצות של קבוצות ליגת העל בכדורגל כשהן חתומות על ידי שחקני המועדון ומועצות לכל המרבה במחיר. בין החולצות אותן אפשר לראות במכירה הפומבית נמצאת גם חולצתה של האלופה מבירת הנגב, הפועל באר שבע. החולצה החתומה תישלח לאדם או לגוף שיתרום את סכום הכסף הגבוה ביותר עבורה כשהמועד האחרון להגשת ההצעות הוא 6 ביוני.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il