הנשיא בא לבקר, בנצי גופשטיין הושתק

המשטרה ביקשה מיו"ר ארגון להב"ה שלא למחות נגד הנשיא ראובן ריבלין שהגיע לבקר בקריית ארבע. "אל תגרום לפרובוקציות".

אלירן אהרון , ז' בסיון תשע"ז

בנצי גופשטיין
בנצי גופשטיין
צילום: אלירן אהרון

משטרת ישראל פעלה למנוע הפגנות נגד נשיא המדינה בעת ביקורו הערב (חמישי) בקרית ארבע בחגיגות לציון שנת היובל לשחרור יהודה ושומרון.

הנשיא ראובן ריבלין הוזמן לשאת נאום במופע מרהיב הכולל גם הופעה של כוכבי הזמר שלומי שבת וישי ריבו, אלא שבמשטרה חששו מהפגנה נגד ריבלין ופעלו לסיכולה.

שוטרים ממרחב חברון הגיעו בשעות הצהריים לביתו של יו"ר ארגון להב''ה בנצי גופשטיין וביקשו לאתר אותו. גופשטיין לא היה בביתו ולאחר שהתקשרו אליו מסרו לו כי מטרת הביקור היא למנוע ממנו למחות נגד נשיא המדינה ריבלין.

בשיחה עם קצין המשטרה ממשטרת מחוז ש''י אמר הקצין כי "היום בערב יש מופע, אני מבקש ממך שלא תעשה דברים שאולי בעתיד יתפרשו כעבירה, אל תגרום לפרובוקציות, תהיה זהיר בדברים".

זמן קצר לאחר מכן התקשר שוב אותו קצין וביקש מגופשטיין להתייצב במשטרת ביתר עילית ככל הנראה כדי לערוך מעצר מנע ולא לאפשר לגופשטיין להיות בקרית ארבע בזמן המופע.

''משטרת ישראל ממשיכה במסורת של ההשתקה", אמר גופשטיין בתגובה, ''הם לא מוכנים לקבל הפגנה לגיטימית כנגד אותו אחד שמאשים את עם ישראל בבחירה בטרור. עליהם להפנים שחופש הביטוי והחופש להפגין הוא מנשמת אפה של הדמוקרטיה''.

עו"ד איתמר בן גביר מסר בתגובה כי ''המשטרה חוצה קו אדום נוסף ובימים שמדברים על סתימת פיות ומניעת מחאות מול בתים פרטיים, עולה המשטרה שלב ומבקשת למנוע ביקורת כלפי הנשיא בהופעה ציבורית.

''אני רק מקווה שכל אלה שרוממות הדמוקרטיה בגרונם במחאות מול מנדלבליט ילחמו גם על חופש הביטוי של גופשטיין מול רובי ריבלין", הוסיף עו"ד בן גביר.