ח"כ מוטי יוגב: ממשיכים בייהוד הגליל

בקריית שמונה התקיים לראשונה יריד למשפחות חוזרות. ''הגיע הזמן להמשיך בייהוד הגליל ולחולל שינוי דמוגרפי לטובה''.

רעות הדר , ז' בסיון תשע"ז

יריד למשפחות חוזרות בקריית שמונה
יריד למשפחות חוזרות בקריית שמונה
צילום: דוברות ח"כ יוגב

חבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי), יו"ר שדולת הצפון של הכנסת, השתתף הערב (חמישי) באירוע ייחודי בקריית שמונה, במסגרתו השתתפו כ-200 משפחות ובוגרי העיר ביריד תעסוקה ומגורים במטרה לשוב לקריית שומנה ולחזק אותה, לאחר שנים בהן סבלה העיר מהגירה שלילית של צעירים.

ביריד השתתף גם ראש העיר קריית שמונה ניסים מלכא, מנכ"ל ארגון ''לב בגליל'' אופיר שיק והזמר חנן בן ארי, שהופיע במופע מלא. האירוע נערך בשותפות עם האגף לתרבות יהודית, מרכז צעירים של עיריית קריית שמונה, הקהילה הצעירה בעיר וארגון "לב בגליל".

ח''כ יוגב אמר כי "לאחר שנים של הגירה שלילית, בני קריית שמונה חוזרים הביתה. אירוע שני שאנו יוזמים, אחרי ההצלחה בנצרת עילית, שם באו בני ובנות העיר שעזבו בשנים האחרונות ובחנו את אפשרויות המגורים בעיר, בודקים את החינוך והדיור, התעסוקה וחיי הקהילה ובאים בסוף להתיישב בעיר".

עוד אמר יוגב, כי "העיר קריית שמונה וערים נוספות בגליל חוות בשנים האחרונות נסיגה דמוגרפית. הגיע הזמן להמשיך בייהוד הגליל ולחולל שינוי דמוגרפי לטובה. לבוא לקרית שמונה זה לבוא למקום מצויין של אוירה חמה ואתגר התיישבותי וחברתי. כי טובה קרית שמונה מאוד מאוד".

צילום: דוברות ח"כ יוגב

ראש העיר קריית שמונה ניסים מלכא ציין כי "בקרית שמונה תמיד היתה ויש אוירה חמה וכיום יש פרויקטים חדשים של בניה, מיזמים חדשים של מחקר ותעסוקה וכמובן ישיבת ההסדר שמהווה עוגן משמעותי בעיר".

עמי חיוט, רכז הקהילה הצעירה בקריית שמונה, אמר כי "קרית שמונה היא חגורת המגן של מדינת ישראל. כל משפחה שבאה לכאן מצטרפת לקהילה של משפחות חלוצות שהחליטו לא לוותר על הצפון ולהצטרף למשימה חלוצית ומאתגרת".