עוגן, משענת וחוף מבטחים

נחמה ריבלין, רעיית נשיא המדינה, נשאה דברי ברכה באירוע השנתי של מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית.

רעות הדר , ז' בסיון תשע"ז

נחמה ריבלין
נחמה ריבלין
צילום: דוברות בית הנשיא

רעיית נשיא המדינה נחמה ריבלין השתתפה הערב (חמישי) באירוע השנתי של מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית שהתקיים בתיאטרון ירושלים. על הבמה הופיעו גידי גוב ורונה קינן.

"חשובה לי המודעות לשמירה על התנהגות נאותה בין גברים לנשים בכל מקום. בבית, במשפחה, במקומות העבודה ולא פחות במרחב הציבורי״, אמרה רעיית הנשיא והוסיפה ״כשאני הייתי צעירה לא הייתה מודעות לנושא פגיעות מיניות. היום אין כמעט שבוע שבו לא קמה אישה אמיצה שוברת שתיקה ומחליטה להתלונן. בעיניי הנשים האלה הן גיבורות".

נחמה המשיכה ואמרה, "ועדיין למרות ההתקדמות, למרות הצבת הגבולות, גם בחוק – נשים ממשיכות להיפגע ולפנות למרכזי הסיוע. אנחנו יודעים מדו"חות שגם כשיותר נשים מעיזות להתלונן למשטרה, עדיין, מספר הפניות למרכזי הסיוע גדול פי כמה וכמה ובשנים האחרונות חלה עוד עלייה של כ-17 אחוז במספר הפונות למרכזי הסיוע. יש כאן הבעת אמון חד משמעית, במרכזי הסיוע".

רעיית הנשיא ברכה את מרכזי הסיוע על עזרתם החשובה לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית והודתה להם, "העבודה החשובה של מרכזי הסיוע משמשת עוגן, משענת וחוף מבטחים. הם נקודת הרוך, היד בעולם, המושטת לנפגעות התקיפה המינית.

''אני רוצה להודות למרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית על שם לינדה פלדמן על מה שאתם עושים ועושות למען נפגעות ולמען החברה הישראלית כולה. תודה", הוסיפה ריבלין.