עדיין בחיים: י-ם בתמונת הפיינל-פור

עם מאזן של שני הפסדים וכשהיא קרובה 40 דקות מהדחה מפתיעה מרבע גמר הפלייאוף, הצליחה הפועל ירושלים לצמק את הסדרה עם ניצחון 75:84

נרי וייס , ח' בסיון תשע"ז

ניצחון קשה שצימק את הסדרה
ניצחון קשה שצימק את הסדרה
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

על אף השעה הקשה, 16:00 אחר הצהריים ושעות ספורות לפני כניסת השבת, אל היכל הפיס ארנה שבבירה הגיעו היום (שישי) קרוב ל-10,000 אוהדים ירושלמים. המטרה: לדחוף את קבוצתם במשחק הבית האחרון לעונת 2016/17 בליגת העל בכדורסל אל עבר הניצחון ההכרחי, אחרת - הפסד וסגנית האלופה מהבירה תודח כבר בשלב רבע גמר הפלייאוף, מוקדם הרבה יותר מהצפוי.

הירושלמים שהפסידו לנהריה בשני המשחקים של סדרת רבע הגמר, הבינו כי לא מצפה להם טיול קליל ואלה החליפו את היכולת הרעה שאפיינה אותם העונה בליגת העל הישראלית, ביכולת טובה הרבה יותר כשכבר פתחו פער דו-ספרתי עוד במהלך הרבע הראשון היום.

יש לציין, כי פעמיים בלבד בתולדות הפלייאוף התאוששה קבוצה משני הפסדים רצופים בתחילת הסדרה והצליחה לנצח אותה: מכבי ראשל"צ בעונת 11/12 והפועל אילת לפני שנתיים מול מכבי ת"א.

נהריה, שמעולם לא ניצחה סדרת פלייאוף בסוויפ, תיאלץ לחכות עוד שנה כדי לעשות זאת, אחרי הפסד היום בתוצאה 75:84 שמצמק את התוצאה בסדרת רבע הגמר ל-2:1.

קל זה לא היה למארחים הירושלמים, כשאלה אמנם הובילו לאחר 10 דקות של משחק בתוצאה דו ספרתית של 15:26, אך גם העובדה כי אל הפסקת המחצית ירדו כשהם מובילים 38:45 לא הורידה את מפלס הלחץ בבירה, כשגם בשני המשחקים הקודמים בסדרה ירדו הם כשהם מובילים ובכל זאת הפסידו.

היום זה לא קרה על אף מלחמה עיקשת מצידם של הצפוניים, והאדומים נשארים בחיים ובתמונת העפלה אל חצי גמר הפיינל-פור, אלא אם יפסידו את המשחק הרביעי בסדרה שיתקיים ביום שני הקרוב באולם עין שרה שבנהריה. הירושלמים יצליחו לכפות משחק חמישי וקובע?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il