השר ארדן בארה"ב: מצפים לסיקור הוגן

השר גלעד ארדן קיים תדרוך למערכות CNN ו-Wall Street Journal, "התקשורת הזרה היא גורם מכריע בדעת הקהל העולמית".

ניצן קידר , ט' בסיון תשע"ז

גלעד ארדן
גלעד ארדן
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן החל את ביקורו בניו יורק בתדרוך למערכות CNN ו-Wall Street Journal שם פגש עורכים וכתבים בכירים.

ארדן סקר בשיחות את המאבק של ישראל עם טרור היחידים בעידן ההסתה ברשתות החברתיות ואת הצעדים שנעשו על מנת לבלום את גל הטרור כמו הוצאת הארגונים המסיתים מחוץ לחוק ועוד.

בנוסף השר ארדן פרש את מפת הדרכים שלו למאבק בטרור הכוללת הקמת קואליציה בינ"ל יחד עם מדינות ערב שתלחם בטרור.

הנקודות המרכזיות, לדברי ארדן, הן מניעת הפעילות וגיוס הכספים של ארגוני הטרור המוכרזים, מלחמה משותפת בהסתה לטרור, יצירת כללים חדשים שיבטיחו כי חברות האינטרנט ייקחו אחריות ויפעלו באופן יזום כדי להסיר תכנים מסיתים, שיתוף מידע וטכנולוגיות חדשניות על מנת לאפשר סיכולם של פיגועי טרור ונטרול של מחבלים.

עוד אמר השר ארדן כי ישראל מוכנה למלא תפקיד מוביל בקואליציה ולשתף בידע ובניסיון האדיר שצברה. "בסופו של דבר, הרחבת השת"פ בין ישראל למדינות ערב וצמצום הטרור וההסתה, יכולים ליצור את התנאים לקידום שלום בר-קיימא עם הפלסטינים", אמר.

במשך המפגש השר ארדן סיפק דוגמאות בהן התקשורת הזרה מספקת מידע שגוי על אירועים שמתרחשים בארץ וביקש מהעורכים לתת את כל תשומת הלב כך שישראל והאירועים המתרחשים בה יסוקרו באופן אובייקטיבי, ומקצועי.

ארדן אמר כי ישראל לא תשלים עם סיקור מעוות שנובע לעיתים מלחצים ואיומים שמפעילים ארגונים כמו חמאס על הצוות בשטח כיוון שאופן סיקור כזה פוגע בביטחון אזרחנו ונותן רוח גבית לטרור.

"ישראל היא מוקד משיכה לסיקור מכל העולם, חשוב לדרוש שהמדיות הזרות שמתווכות את המידע לעולם יעשו זאת באופן הוגן ואובייקטיבי. שמחתי על ההזדמנות לפרוש בפני ה CNN והWall Street Jornal את התכנית שלי לקואליציה אזורית נגד הטרור", אמר.