אהוד ברק מודאג

"הימין המתנחלי השתלט על הליכוד בעורמה. זה מתכון לא טוב לקבלת החלטות אסטרטגיות, מוביל לשיתוק", אמר שר הביטחון לשעבר.

רעות הדר , ט' בסיון תשע"ז

אהוד ברק
אהוד ברק
צילום: פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר ושר הביטחון אהוד ברק תקף היום (שבת) את התנהלותה של הממשלה בראשות בנימין נתניהו.

באירוע "שבתרבות" בתל אביב דחה ברק את הטענות ולפיהן נתניהו שינה את עמדותיו לאחרונה, "אני לא אוהב את השיח שנתניהו השתנה. הוא לא בלון שרק יודע לדבר. הוא נתון בשנים האחרונות בהלך רוח שראשיתו בבית הוריו".

"זה לא התחיל אתמול. זה מצטרף לעובדה שהימין המתנחלי השתלט על הליכוד בדרכי עורמה. זה מתכון לא טוב לקבלת החלטות אסטרטגיות, הוא מוביל לשיתוק, ויוצר נבואות פסימיות שמאמתות את עצמן כי אתה לא עושה דבר למנוע אותן", אמר ברק.

על האיום האיראני אמר ברק "הצטרפתי לממשלה כי הערכתי שהנושא האיראני יטופל יותר באחריות אם אהיה שם. הערכתי שאפשר יהיה לשכנע את נתניהו וליברמן ולטפל בנושא הפלסטיני, אבל לא הצלחתי. עזבתי את הממשלה כשהתברר שאין לזה תוחלת".

מהליכוד נמסר בתגובה: "ברק הולך ונעשה פאתטי. מדובר בראש הממשלה הכושל ביותר בתולדות ישראל, שסולק בבושת פנים על ידי הציבור אחרי שנה וחצי בלבד שבה הפקיר למוות את מדחת יוסוף, הפגין חוסר אונים מול לינץ' של ישראלים ברמאללה וברח מלבנון".

עוד נמסר כי "כדי ללקט כמה פירורי תשומת לב בתקשורת הוא נאלץ עכשיו לנגח משמאל את ראש הממשלה נתניהו, שתחתיו הוא שירת ללא ציוץ במשך ארבע שנים שלמות".