ראש מועצת גוש עציון לשרים: אל תבואו

נתניהו לא אישר בנייה בגוש עציון, וראש המועצה זועם: "אין לנו צורך בחגיגות אם נשללת מילדינו הזכות הפשוטה להמשיך ולחיות כאן".

עדו בן פורת , ט' בסיון תשע"ז

שלמה נאמן
שלמה נאמן
צילום: אלירן אהרון

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, קורא לשרי הממשלה שלא להגיע לטקס הממלכתי לציון חמישים שנה לשחרור יהודה ושומרון שיתקיים בגוש עציון.

קריאתו של נאמן הגיעה במחאה על כוונת ראש הממשלה נתניהו לאשר תוכניות לבניית 2,600 יחידות דיור ביהודה ושומרון, ואף לא תוכנית בנייה אחת בגוש עציון.

''התבשרתי על סדר היום של ועדת תכנון הקרובה ובה אמורים לדון בבניית 0 (אפס!) יחידות דיור בגוש עציון", סיפר שלמה נאמן בדף הפייסבוק שלו.

''ממשלת ישראל מתכננת לקיים כאן בגוש את חגיגות ה-50 שנה לניצחון במלחמת ששת הימים ולחידוש ההתיישבות, ואני אומר לכם - אם אין לממשלתנו די עצמאות אל תבואו לחגוג!".

עוד הוסיף נאמן, "באנו לכאן לבנות את בתינו עדי עד. אין לנו צורך בחגיגות אם נשללת מילדינו הזכות הפשוטה להמשיך ולחיות כאן".

מלשכת רה״מ נמסר בתגובה: ''בניגוד לנטען, אין שום הקפאת בנייה. ההיפך הוא הנכון. בחודשים האחרונים אושרו אלפי יחידות דיור בכל יהודה ושומרון ואושר לראשונה מזה עשרות שנים ישוב חדש. גם חזרה על שקר לא הופכת אותו לנכון.

''המדיניות שנקבעה בקבינט מאוד ברורה: תכנון צמוד דופן ואישור תכניות כל שלושה חודשים ולא פעם בשנה כפי שנטען. אין מי שדואג להתיישבות יותר מראש הממשלה נתניהו והוא עושה זאת תוך שמירה מושכלת גם על האינטרסים הלאומיים והבינלאומיים של מדינת ישראל''.