רבה של אנגליה: לא לתת לטרור לנצח

הרב אפרים מיירביס התייחס לפיגוע בלונדון וקרא לחזק את המחויבות לערכי שלום וסובלנות. "בסופו של דבר זה מה שיכניע את הטרור האכזרי".

יוני קמפינסקי , י' בסיון תשע"ז

זירת הפיגוע בלונדון
זירת הפיגוע בלונדון
צילום: רויטרס

הרב הראשי לאנגליה ונשיא עמית של 'ועידת רבני אירופה' הרב אפרים מיירביס הגיב לפיגוע הקטלני שהתרחש בלונדון, בו נרצחו שבעה בני אדם ונפצעו עשרות, רבים מהם באורח קשה.

"בעקבות מתקפה נוספת, אובדן חיים נוסף ועוד משפחות שנהרסו על ידי הטרור, שוב חש כל אחד מאיתנו את התחושה המוכרת של אימה וחוסר אונים", אמר הרב מיירביס, "לאחר ווסטמינסטר ומנצ'סטר, התקוממנו כולנו. הטרוריסטים מאמינים שבאותם מקומות בהם לא הצליחו בעבר להרעיל את קהילותינו באידיאולוגיה ההרסנית של שנאה ודעות קדומות, יוכלו להצליח בעזרת שפיכות דמים ורצח נוספים. אסור לנו לתת להם להצליח".

"לא ניכנע ולא ניתפס לבהלה", קבע הרב מיירביס, "ואף לא נרשה למחויבותנו לערכי שלום וסובלנות להיחלש. לנוכח כל מתקפה, הרסנית ככל שתהיה, אנו חייבים להמשיך ולהיצמד אף יותר לאותם ערכים, כי בסופו של דבר הם אלו שיכניעו את הטרור האכזרי".

יו"ר הועדה המתמדת של 'ועידת רבני אירופה' ואב בית הדין בלונדון הרב מנחם געעלי, התייחס גם הוא לפיגוע. "הגם שהפיגוע הזה לא כוון נגד יהודים זהו חלק מטרור עולמי המופנה נגד חפים מפשע", אמר הרב געעלי, "אנו אין לנו אלא אומנות אבותינו בידנו; להתפלל למלך שהשלום שלו שיביא לציון גואל ומשם יבוא השלום לעולם כולו".