הח"כיות בשמאל: להשעות את סלומינסקי

חברות הכנסת של מרצ דורשות מאדלשטיין להשעות את ח"כ סלומינסקי מראשות ועדת החוקה. "המשך כהונתו תביא להזניה ולהגחכה של הדיונים''.

חזקי ברוך , י' בסיון תשע"ז

ח''כ מיכל רוזין
ח''כ מיכל רוזין
צילום: פלאש 90

חברות הכנסת של מרצ, זהבה גלאון, תמר זנדברג ומיכל רוזין, פנו הערב (ראשון) ליו״ר הכנסת יולי אדלשטיין בדרישה להשעות את ח״כ ניסן סלומינסקי מראשות ועדת חוקה, חוק ומשפט.

מוקדם יותר הערב נודע כי חבר הכנסת מהבית היהודי יחזור השבוע לנהל את ישיבות ועדת החוקה בכנסת. כזכור, סלומינסקי השעה את עצמו מניהול הוועדה לאחר שנחשפו באינטרנט טענות נגדו. בשבוע שעבר הוא נחקר באזהרה בחשד לביצוע עבירות של הטרדה מינית ומעשים מגונים בנשים.

״לא מתקבל ולא סביר כי בעוד סלומינסקי מצוי בחקירה פלילית בהאשמות חמורות אלה, ימשיך לנהל ועדה כלשהי בכנסת. המשך כהונתו כיו״ר הוועדה בשלב זה תביא להזניה ולהגחכה של הדיונים'', טענו חברות הכנסת.

״על הכנסת להתנער מכל עבריין ומטריד מינית, ולא להרשות את המשך כהונתו של הנ״ל כיו״ר כל עוד העננה הפלילית רובצת מעליו. המשך ׳עסקים כרגיל׳ במקרה זה יעביר את המסר כי הכנסת מתייחסת בקלות ראש לעבירות הטרדה מינית ועבירות נגד נשים, בעוד שהיא צריכה לעמוד בחזית המאבק למיגור התופעה החמורה״, הוסיפו.

נציין כי היועץ המשפטי של הכנסת עו"ד איל ינון הפציר לאחרונה בסלומינסקי להודיע האם הוא פורש מראשות הוועדה או חוזר לנהל אותה, וכאמור סלומינסקי החליט לשוב ולנהל את ישיבות הוועדה כבר בימים הקרובים.