הוכתרו חתני וכלות ההלכה היומית

חידון ההלכה הארצי לתלמידי הישיבות והאולפנות ברשת 'נעם-צביה' התמקד השנה בשאלות הנוגעות לירושלים.

ערוץ 7 , י"א בסיון תשע"ז

חתני ההלכה היומית של רשת 'נעם-צביה'
חתני ההלכה היומית של רשת 'נעם-צביה'
צילום: שמעון וולף

חידון הלכה ארצי, המקיף מעל חמש מאות סעיפים מקיצור שולחן ערוך של הרב חיים דוד הלוי זצ"ל, אותם נדרשו המתמודדים ללמוד ולהכיר לפרטי פרטים, התקיים היום (שני) באולם התרבות בכפר מנחם בנוכחות אלף תלמידים שהגיעו לעודד את נציגיהם.

החידון נערך בסימן יובל לאיחודה של העיר ירושלים ודגש הושם על שאלות הנוגעות לירושלים בהלכה, ברכת מציב גבול אלמנה ליישובים חדשים בארץ ישראל וטעויות באמירת ברכת בונה ירושלים בברכת המזון.

החידון המהווה אירוע השיא של שנת לימוד, בתכנית ההלכה היומית ברשת החינוך 'נעם-צביה'. במהלך התוכנית, לומדים תלמידי הרשת בכל מוסדות, את הספר קיצור שולחן ערוך של הרב חיים דוד הלוי זצ"ל ומתמקדים בהלכות הנוגעות לעולמם של התלמידים בחיי היום יום. התכנית כוללת בין היתר מעקב באמצעות מבחנים חודשיים אישיים וכיתתיים המנוהלים על ידי הרב אבי בוגנים, ראש תכנית הלכה ברשת.

לראשונה בהיסטוריה של רשת החינוך 'נעם-צביה' קטפה את המקום הראשון בקרב האולפנות 'צביה אשקלון' עם התלמידות שירה חדד והדר שלומי שזכו לניקוד המרבי.

במקום השני זכו אסתר בן ארי ותחיה סנדרס, נציגות אולפנת צביה רבבה ולמקום השלישי הגיעו תלמידות מאולפנת צביה בני ברק ומעלה אדומים.

במקום הראשון בקרב הישיבות התיכוניות זכו אריאל ברכה ובנימין מילר תלמידי ישיבת צביה פתח תקווה, במקום השני בחידון הישיבות, זכו אריאל כהן ואייל דניאלי - נציגי ישיבת צביה אשקלון, ולמקום השלישי הגיעו תלמידים מישיבת נעם גבעת מרדכי בירושלים.

ראש הרשת 'נעם –צביה', הרב שמחה ויסמן, הדגיש בדברי ברכתו למתמודדים ולזוכים כי "ההלכה, כשמה כן היא. הולכת איתנו במהלך כל הדורות. רצוננו, שאיפתנו, ועמלנו, הינם לחיות את ההלכה, לנשום אותה בכל דרכינו, בכל יום, בכל עת, בכל מצב ובכל שעה. תפילתי וברכתי שתדעו לחיות את ההלכה ושהיא תהיה חלק בלתי נפרד מאתכם".

מנכ"ל הרשת, ינקי פרידמן, שהנחה את החידון, הוסיף כי "רשת 'נעם צביה', משתדלת לצעוד בעקביו של הרב צבי יהודה הכהן קוק זצ"ל, שעל שמו היא קרויה. כהוראתו של הרב צבי יהודה זצ"ל, מרבָּה הרשת באמונה ובאהבה, אלו יחד עם לימוד תורה והלכה, מהווים את הבסיס הרוחני והחינוכי לגידולם של תלמידי חכמים בישיבות, ונשים גדולות באולפנות, לקיום חיים מלאים של תורה, למעורבות בדעת עם הבריות ולתרומה לעם, לארץ, לחברה ולמדינה".​

כלות ההלכה היומית שהוכתרו בחידון
צילום: שמעון וולף

לרשימת כל האולפנות לבנות