בשיניים: הפועל ירושלים הולכת להכרעה

האדומים מהבירה שהפסד היה שולח אותם הביתה, ניצחה בתום דרמה גדולה את נהריה במשחק הרביעי בסדרת רבע הגמר וכפתה משחק מכריע, עם 74:72

נרי וייס , י"א בסיון תשע"ז

ג'רלס מול ברקוביץ' הערב. האיש של הירושלמים
ג'רלס מול ברקוביץ' הערב. האיש של הירושלמים
צילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה

הפעם האחרונה בה עברה עירוני נהריה שלב במסגרת פלייאוף ליגת העל בכדורסל, הייתה ב-2004, וכנראה שאין זה מקרי. נהריה, שהייתה צריכה ניצחון הערב (שני) במשחק הרביעי מול סגנית האלופה מירושלים באולמה הביתי שבצפון, הייתה רחוקה סל אחד מלעשות את העבודה וסנסציה גדולה. אופי זה דבר שלוקח זמן לסגל.

בדיוק את זה ניצלו שחקני הפועל ירושלים, כשאלה זכו לתמיכה של אלפי אוהדיהם שהגיעו באוטובוסים כל הדרך מהבירה וסיפקו תצוגת עידוד מהסרטים. במשחק חלש של מרבית השחקנים הירושלמים, שוב להטו צמד הזרים של הירושלמים, קרטיס ג'רלס וטרנס קינזי שסיימו עם 20 ו-19 נקודות, בהתאמה.

הירושלמים, שמצב רוחם היה שפוף רק לפני ארבעה ימים, הצליחו לנצל את האופי הרך של המאחרים מהצפון ולצמק בתום דרמה גדולה את המאזן בסדרת רבע גמר הפלייאוף עם ניצחון בתוצאה 74:72. כעת הולכות שתי הקבוצות למשחק מכריע על הכרטיס לחצי הגמר שיתקיים בהיכל הפיס ארנה שבבירה ביום חמישי הקרוב בשעה 21:05.

מלבד דקות הסיום, פיגרו המקומיים לכל אורך המשחק מול הירושלמים העדיפים יותר, ובזכות רבע שלישי גדול הצליחו למזער נזקים לקראת הרבע האחרון, בו כשלו בדקות הסיום בגלל חוסר ריכוז בעיקר.

אם הירושלמים יצליחו לנצח ולהעפיל למעמד חצי הגמר על חשבון הסגולים מנהריה, תהיה זו הפעם השלישית בהיסטוריית משחקי הפלייאוף שקבוצה מצליחה למחוק פיגור שני משחקים ולהפוך אותם לניצחון בסדרת הטוב מחמישה משחקים. אם יפסידו? מזה כבר לא יוכלו לחזור.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il