התקדמות בהקמת היישוב למפוני עמונה

התכניות לבניית היישוב עמיחי אושרו להפקדה במועצת התכנון של המנהל האזרחי. אביחי בוארון: "הכניסה למבנים צפויה להיות עוד שנים רבות"

חזקי ברוך , י"ב בסיון תשע"ז

מגורי מפוני עמונה
מגורי מפוני עמונה
צילום: מטה מאבק עמונה

מועצת התכנון העליונה של המנהל האזרחי אישרה היום (שלישי) להפקדה את התכניות לבניית היישוב החלופי למפוני עמונה, שייקרא ''עמיחי''.

יו"ר מטה עמונה אביחי בוארון אמר כי "לצערנו האישור שניתן היום הוא עוד נקודת ציון בדרך חתחתים בירוקרטית וארוכה. זה לא מה שייתן מענה למפונים ולילדיהם בטווח הקצר לקראת הקיץ ושנת הלימודים הקרבה. הכניסה למבנים צפויה להיות עוד שנים רבות.

''לצערנו אנחנו עדיין באכסניית הנוער כבר קרוב לחמישה חודשים ורק אם ראש הממשלה יעמוד בהתחייבותו ויורה ליועמ''ש לאשר הקמת אתר מגורים זמני באדמות הישוב החדש יהיה לנו פתרון מיידי", הסביר בוארון.

לדבריו, ''מצער מאוד שראש הממשלה והיועמ"ש לא עושים זאת למרות שמדובר בהחלטה פשוטה ומתבקשת".

ביום ראשון האחרון פנו תושבי מגרון אל התושבים שפונו מהישוב עמונה ומתגוררים במדרשת עפרה. "אל תארזו את המזוודות עדיין, נתניהו לא מקיים הבטחות כל-כך מהר", אמרו אנשי מגרון, "נתניהו יעשה הכל כדי שתצאו מהמדרשה, יבטיח הבטחות, אבל לא יקיים אותן כ"כ מהר".

"אנחנו כבר חמש שנים באתר הזמני ונתניהו עדיין מעכב את אישור יישוב הקבע", מציינים מפוני מגרון. לדבריהם, "הסבל של אנשי עמונה הוא גדול והם תולים תקוות גדולות בהבטחה של ראש הממשלה, אבל צריך להיות זהירים עם הדיון השבוע. זה עלול לקחת עוד הרבה זמן. למרות הצגת הדברים שראש הממשלה דואג לעמונה".

נזכיר כי הישוב מגרון פונה לפני חמש שנים ותושביו עדיין מתגוררים באתר הזמני, זאת למרות שהיו אמורים לעזוב אותו לכל המאוחר שלוש שנים לאחר שהוקם.