ההתאחדות לכדורגל למען לקויי הראיה

אל משחק הידידות שיתקיים הערב מול נבחרת מודלובה, יגיעו כ-100 אוהדים בעלי עיוורון ולקות ראיה בפעם הראשונה למגרשי הכדורגל

נרי וייס , י"ב בסיון תשע"ז

עיוור
עיוור
Thinkstock

במסגרת שיתוף פעולה ייחודי בין ההתאחדות לכדורגל, חברת 'מהלב' והמרכז לעיוור בישראל לרגל הבליינד דיי שחל היום, יגיעו הערב (שלישי) כ-100 אוהדים בעלי עיוורון ולקויות ראייה בפעם הראשונה שלהם במגרשי הכדורגל, אל משחקה של נבחרת ישראל מול מקבילתה המולדבית שיתקיים באצטדיון בנתניה.

האוהדים בעלי לקויות הראייה יוכלו ליהנות מהמשחק בעזרת הנגשה ייחודית שתעשה על-ידי אוזניות אלחוטיות שיחולקו לקהל עם לקויות הראייה או העיוורון ואליהם ישודר המשחק כולו על ידי השדרן דני דבורין.

באוזניות שיקבלו, יוכלו האוהדים בפעם הראשונה לחלקם הגדול, להיות חלק מאוהדי הכדורגל בארץ כשאלה יקבלו אינפורמציה רחבה הכוללת פירוט של תיאור המגרש, השחקנים, צבעי התלבושות והמהלכים במשחק, במטרה להעניק את התמונה המלאה מבלי יכולתם לראות את המתרחש.

לצורך כך, הותקנה מערכת שמע ייחודית שכוללת מיקרופונים שמפוזרים ברחבי המגרש וביציעי הקהל ומעניקים שמיעה סטריאופונית של המתרחש על כר הדשא ובאיצטדיון. כך, למשל, הצופים יוכלו לשמוע בבירור את כיוון הכדור, ריצת השחקנים וההתקדמות שלהם לאורך המגרש, המעבר של הכדור והפעילות מצד אחד של המגרש לצדו האחר וכן קולות האווירה של הקהל, קולות העידוד והתשואות בכל רגע במהלך המשחק.

האוהדים הייחודיים, בעלי רמות שונות של לקויות ראייה, יישבו יחד עם הקהל כולו על מנת לחוות את האווירה במשחק הכדורגל.

מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, רתם קמר אמר "שמחנו לחבור ליוזמה כה מבורכת, שיש בה אמירה ברורה. אחת המטרות שלנו היא להביא למגרשי הכדורגל אוכלוסיות מגוונות, ללמוד על האתגרים השונים עמם הן מתמודדות ולסייע בהנגשת המשחק. כל סיטואציה בה הכדורגל מאפשר לנו להכיר את האחר, לחוות את עולמו ולפתח מודעות לנושא, היא מבחינתו הדרך הנכונה לקדם את המשחק ולהיטיב עם החברה".

נתי ביאליסטוק-כהן, מנכ"ל המרכז לעיוור: "אין לנו ספק, שפרויקטים כדוגמת זה ייצרו שינוי תפיסתי הן בקרב אנשים עם עיוורון או לקויות ראייה והן בקרב האוכלוסייה הכללית שתיחשף לעובדה שגם אם לא רואים 6/6 או קרוב לכך אפשר לראות בעיניים עצומות. עד כה נמנעו אנשים עם עיוורון לצאת מהבית ולהגיע לאירועים המוניים מסוג זה, אך אנו מאמינים כי ככל שיונגשו יותר ויותר אירועים – כך נראה בהתאמה יותר אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה מצטרפים אליהם ומשתלבים בחוויות שיש למרחב הישראלי להציע. אנו מודים מאוד להתאחדות לכדורגל על ההירתמות לפרויקט ועל פועלם למען הנגשת משחק הכדורגל למען קהילת האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה בישראל".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il