רעיונות לבנים לימים חמים

להתחתן, לעשות ספורט, לצאת לים או פשוט לסלוח: הרעיונות הלבנים היפים ביותר.

שרה פני עוזרי , י"ב בסיון תשע"ז

נצלי את הימים לפני החופש הגדול
נצלי את הימים לפני החופש הגדול
צילום: שאטרסטוק

"וופלים!" חברתי בת השש מושכת אותי לכניסה לעזרת הגברים, שם מחלקים לנו ממתקים. אנחנו פותחות את העטיפות המרשרשות בהתלהבות, מתענגות על השוקולד הנמס ועל הסוכרייה הצבעונית וממשיכות במשחק התופסת.

אנחנו נופלות בחול, צוחקות ונהנות.

"שרה! דינה!" האימהות שלנו קוראות לנו, ואנחנו רצות אליהן בשמחה.

אמי מחבקת אותי, וקריאת שבר נשמעת לצדי. "דינה! השמלה שלך!" לבי מתכווץ. דינה מקבלת גערה ופנים חמוצות.

אני יודעת שמצב שמלתי הלבנה דומה לשלה, אבל אמי מעולם לא התרגשה מכתמים. הצבע הלבן מעולם לא היווה איום, ובמשך השנים אף התחבב עליי.

כמה עצות לבנות במיוחד.

חול לבן

"מה היה היום בבית הספר?" התשובה שאת מקבלת היא תערובת של הכנות למסיבת סופשנה, חזרות להצגה וטורניר כדורגל שכבתי. ברוכה הבאה לסוף השנה! בעוד פחות מארבעה שבועות חופשת הקיץ מתחילה רשמית.

את יכולה לקטר, להילחץ או להתעלם. אני מציעה לך ליהנות מהימים שעוד נותרו, ולנצל את שעות אחר הצהריים למרגלות הים הכחול הנושק לחול הלבן. החופים עדיין לא צפופים והימים עדיין לא חמים מדי. את תבני ארמונות בחול ותיהני מזמן איכות עם הילדים, לפני שיימאס להם ולך מהחופש הגדול.

בואי כלה

את פוקחת עיניים, ושמלה לבנה עם קישוטי תחרה מעטרת את חזית ארונך. היום את מתחתנת!

עונת החתונות החלה רשמית. הזמנות, טעימות, דירה חדשה, קניות, שמחה ולחץ, הרבה לחץ.

לפני שאת מגיעה ליום המיוחל את עוברת המון משוכות. עצרי רגע וזכרי, על מה כל המהומה? מה עיקר ומה טפל? האם שווה לריב ולהתווכח? ועל מה כן כדאי להתעקש? בכל מקרה השתדלי להגיע ליום המיוחל כשאת שלווה, רגועה ושמחה. עשי דברים שעושים לך טוב, כי לא בכל יום את לובשת שמלה לבנה.

הספורט הלבן

"את באה לשיעור?" החברה שלך עטויה במחלצות ספורט, מפתחות לרכב ומבט נחוש, ואת עדיין עטופה בפיג'מה ומביטה בה במבט מזוגג. "לא נראה לי", את לוחשת בצרידות והיא הולכת לדרכה.

החגים נגמרו והקיץ כבר כאן, ואת רצית להשיל כמה קילוגרמים או שפשוט החלטת להחדיר קצת בריאות לאורח החיים שלך. אבל תמיד יש תירוץ באמתחתך ואת לא באמת אוהבת ספורט, אז אולי כדאי לך לשנות כיוון? טניס!

את לא חייבת ללכת לשיעורים מקצועיים. רכשי מחבטים, גייסי פרטנר (חברה, הבעל, אחד הילדים), פרשי רשת (אם יש גינה) או שרטטי קו בגיר ו... התחילי לשחק! טניס הוא משחק מהנה, מאתגר, תחרותי וספורטיבי. אם זה עדיין נשמע לך מסובך, את יכולה לבחור במטקות או בפינג פונג - הגרסה הפחות לבנה, ולקפץ ולחבוט. זה עדיין נחשב שהתעמלת.

דגל לבן

את רבה, מתווכחת ולפעמים מזילה דמעה. כי את צודקת ויודעת, ולא ייתכן, והאמת, זו ממש חוצפה. אבל זה גובה ממך מחיר, אין לך אנרגיות ואת עצבנית וכל דבר מקפיץ אותך. בסופו של יום גם אם את צודקת, יצאת נפסדת.

לפעמים כדאי לעצור ופשוט להרים דגל לבן.

דגל הפיוס מבורך. גם אם העניינים לא יסתדרו בדיוק כמו שרצית, העצבנות והמתיחות ייעלמו והשמחה והרוגע יתפסו את מקומן. שווה להרים מדי פעם דגל לבן.

פורסם בפנימה

לרכישת מנוי