המשאלה של אדלשטיין

יו"ר הכנסת נאם בכנס ההצדעה להתיישבות והביע תקווה שיזכה כיו"ר כנסת להכריז על החלת הריבונות "זו תהיה עבורי זכות גדולה".

חזקי ברוך , י"ב בסיון תשע"ז

יולי אדלשטיין
יולי אדלשטיין
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בכנסת התקיים אחר הצהריים (שלישי) אירוע בהשתתפות מאות מוזמנים לציון יובל למלחמת ששת הימים וחידוש ההתיישבות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן.

יושב-ראש הכנסת יולי אדלשטיין אמר בכנס, "אלפיים שנים נָשָם העם היהודי באופן מלאכותי, כי לִיבּוֹ – הרי ירושלים, יהודה ושומרון – פָּעָם הרחק ממנו. היום, לפני יובל שנים, חזרנו לנשום אויר הרים צלול כיין. איחוד ירושלים ושחרור חבלי המולדת, החזירו אותנו לחיים - והחזירו את הארץ לחיים. גבירותיי ורבותיי - הלב עולה על גדותיו, כשרואים את התפתחות ההתיישבות ופירותיה. אבל לא אלו הסיבות, שבגללן אנחנו מתעקשים להתיישב בירושלים, ביהודה ובשומרון - למרות כל הקשיים. אנחנו יושבים ביהודה ושומרון - כי שם לִיבֶּנו ומקור חיינו. שם מונחת התשתית ההיסטורית לקיומנו הלאומי; אם לא יאוחדו בית-אל וכפר-סבא, שכם וחיפה, חברון ותל-אביב – הדופק הלאומי של כולנו ייחלש, וישיבתנו בארץ ישראל – תעורער".

אדלשטיין הוסיף: "מכאן אני רוצה לפנות גם למתיישבים, שעוברים כעת תקופה לא פשוטה. לא שומעים על זה הרבה בתקשורת, אבל גל טרור האבנים מתגבר לאחרונה, ומסכן חיי אדם, יום אחר יום.חברים יקרים, אתם חיל החלוץ שלנו".

"כולי תקווה שבקרוב מהבית הזה תצא בשורה, המכירה דה-יורה, ולא רק דה-פקטו, בחיבור הנצחי שלנו ליהודה ושומרון. זו תהיה עבורי זכות גדולה, כיושב-ראש כנסת ישראל, לבשר את הבשורה הזו, שאין צודקת ונכונה ממנה", חתם אדלשטיין.

באירוע נשאו דברים גם יו"ר מועצת יש"ע אבי רואה ואישים אחרים מראשי ההתיישבות ביהודה, שומרון, בקעת הירדן וחבל עזה.טוען....