"עדות יעלון - אוסף רכילויות ושמועות"

גורם בכיר במערכת אכיפת החוק מבהיר כי העדות שמסר שר הביטחון לשעבר במסגרת חקירת פרשת הצוללות חסרת משקל של ממש.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ב בסיון תשע"ז

רכילויות ושמועות. יעלון
רכילויות ושמועות. יעלון
צילום: יוסי זליגר

לפני מספר שבועות הטיל שר הביטחון לשעבר, משה יעלון, פצצה פוליטית, כאשר טען שיש בידיו מידע על מעורבות ראש הממשלה נתניהו ב"פרשת הצוללות".

יעלון הוסיף וטען כי "היה כאן בצע כסף", ואיים ''במידה שלא יוגשו כתבי אישום, יהיה לי מה להגיד בנושא ציבורית ואפרט את זה באופן פומבי. הרי מדובר פה בעסקה של מיליארדים שלא אני ביקשתי כשר ביטחון ולא הרמטכ"ל ולא מפקד חיל הים''.

אולם, לאחר שיעלון נקרא למשטרה בעקבות הדברים ומסר עדות מפורטת, מתברר שבידי שר הביטחון לשעבר אין מידע של ממש בנושא.

בערוץ 2 דווח הערב (שלישי) כי בכיר במערכת אכיפת החוק שהתייחס לעדות טען כי "עדותו של שר הביטחון לשעבר יעלון במשטרה בעניינו של נתניהו היא אוסף רכילויות ושמועות שאין למערכת האכיפה מה לעשות איתן".

הבכיר הוסיף: "עם תחושות והשערות לא הולכים לבית המשפט – נכון לעכשיו אין בדברים שמסר יעלון מעבר לכך".

דברי הבכיר מצטרפים לאמירות מרומזות שהשמיעה אתמול עו"ד ליאת בן ארי מפרקליטות מחוז תל אבי באירוע משפטי בירושלים.

"מי שיש לו מה לומר – שייגש למשטרה. לא תמיד יש כיסוי למה שמצייצים בטוויטר", אמרה בן ארי תוך שהיא רומזת לדברים שהשמיעו לאחרונה שרי הביטחון לשעבר יעלון וברק.

מלשכתו של שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר משה יעלון נמסר, "אם גורמי החקירה והפרקליטות היו משקיעים חלקיק קטן מהזמן שהם משקיעים בתדרוכים תקשורתיים מגמתיים ובניסיונות מביכים להתחמק מחובתם להגיע לחקר האמת, ולסתום פיות היו כבר מוגשים כתבי אישום ובוודאי היו מוצאים זמן וצורך מזמן לחקור גם את נתניהו בפרשת כלי השייט. השחיתות בפרשה זו חמורה בכל קנה מידה והרסנית למדינת ישראל. יעלון מסר למשטרה בעדותו את כל המידע שברשותו ומצפה כמו כל אזרחי ישראל שהאמת תצא לאור. יעלון לא ירפה עד שתיחשף".