מלכיאלי לכץ: מנע חילולי שבת המוניים

ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) פנה לשר התחבורה ישראל כץ במליאת הכנסת בשאלה מדוע הוא אינו אוכף את שמירת השבת במרחב הציבורי.

מיכל לוי , י"ג בסיון תשע"ז

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: אייסטוק

בעקבות חילולי השבת ברשויות מקומיות המתקיימים באמצעות מפעילי תחבורה ציבורית פרטיים, פנה ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) לשר התחבורה ישראל כץ במליאת הכנסת בשאלה מדוע הוא אינו אוכף את שמירת השבת במרחב הציבורי.

"לפני כחודשיים שלחתי לך מכתב דחוף בנושא פעילות קווי שירות פיראטיים שמפעילות אגודות שיתופיות בשבת בניגוד לחוק", שאל מלכיאלי. "הם התחילו לפעול בראש העין, בבאר שבע ועל פי הפרסומים שלהם הם הולכים לפעול גם בחולון, בצור הדסה ובעוד ערים. מדוע משרדך לא אוכף את החוק על מנת למנוע את חילול השבת ההמוני הזה?", תהה.

שר התחבורה כץ השיבו כי הוא "לא נערך לתת תשובות מדויקות בעניין זה כי השאילתא חרגה מסדר היום" וביקש לקבל זאת בכתב. עוד אמר כי הציע גם לפנות למשרד הפנים "שאחראי על העיריות כדי שהוא עצמו יתעניין בסוגיה שהיא לא כל כך בתחום טיפולי", כלשונו. "אני מניח שיש לך קשר טוב עם משרד הפנים ואתה גם ודאי תנצל את האפשרות שלך לפנות לשם", אמר בחיוך ורמז כי הוא מצפה להתערבות של שר הפנים אריה דרעי.

בהמשך סיפר כי הוא מקפיד על השמירה על הסטטוס קוו. "אני מעל שמונה שנים בתפקידי והמשימה היא לא קלה לשני הכיוונים של הסטטוס קוו. עכשיו יש גם בג"צ של התנועה הרפורמית שבכלל רוצה לשנות ולפתוח את התחבורה הציבורית בימי המנוחה. קיימנו גם דיונים עם הפרקליטות והיועץ המשפטי כדי שתהיה הגנה על הסטטוס קוו ואחרי תהליך לא פשוט סוכם שתהיה הגנה על הסטטוס קוו בבית המשפט העליון".